[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       
Головна |Наша діяльність | Фонд центру | Екокалендар | Фотогалерея| Корисні ресурси| Плани роботи 
[ HOME ]
Фон Презентація навчального посібника «Ґрунтознавство з основами геології та географії ґрунтів»
LOGO
Фон

 

Презентація навчального посібника «Ґрунтознавство з основами геології та географії ґрунтів» Кіровоградської області

 

 

25 грудня 2014 року в Орхуському центрі екологічної інформації відбулася презентація навчального посібника «Ґрунтознавство з основами геології та географії ґрунтів» авторського колективу: Топольний Федір Пилипович, доктор біологічних наук, професор кафедри загального землеробства національного технічного університету, Гелевера Ольга Федорівна, кандидат географічних наук, доцент кафедри географії та геології педагогічного університету, Мостіпан Микола Іванович, кандидат біологічних наук, доцент, завідувач кафедри загального землеробства національного технічного університету, Вахняк Василь Степанович, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Подільського державного аграрно-технічного університету.

Перший автор підручника, професор Ф.Топольний розповів присутнім історію виникнення ґрунтознавства як науки, а також наголосив на потребі у створенні посібника. Ґрунтознавство як навчальну дисципліну вивчають студенти різних спеціальностей. Тож головним завданням, яке стояло перед авторами, було узагальнити досвід викладання ґрунтознавства майбутнім фахівцям з агрономії, екології, біології, географії. В посібнику враховані вимоги навчальних планів і програм усіх згаданих напрямків підготовки.

В навчальному посібнику викладено повний зміст дисципліни в обсязі, який передбачений програмами підготовки агрономів, біологів, географів, екологів, а також науковців відповідного профілю.

Особливістю видання, наголосив Федір Топольний, є об‘єднання в одній книзі як теоретичної, так і практичної частини курсу, де наводяться основні дані аналізу і дослідження ґрунтів, що передбачено навчальними програмами.

Ольга Гелевера, співавтор, представила присутнім розділ посібника «Географія ґрунтів». Велику увагу в розділі присвячено ґрунтам України, надано детальний опис ґрунтам Карпат. Теоретичний матеріал підкріплено картографічними матеріалами - картами ґрунтів України та світу.

В презентації взяли участь науковці, викладачі, аспіранти та студенти вищих навчальних закладів міста, очільники та фахівці профільних установ, аграрії.

Присутні активно обговорювали презентоване видання і надали схвальну оцінку навчальному посібнику. Науковці-аграрії відмітили цінність посібника не тільки для студентів, а й для науковців.

 

 

 


Фон


Фон

[ HOME ]

Презентація навчального посібника «Ґрунтознавство з основами геології та географії ґрунтів»
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2014 Webmaster: webmaster@library.kr.ua