[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       
Головна |Наша діяльність | Фонд центру | Екокалендар | Фотогалерея| Корисні ресурси| Плани роботи 
[ HOME ]
Фон Круглий стіл «Річка Інгул: проблеми та шляхи вирішення»
LOGO




Фон

Круглий стіл «Річка Інгул: проблеми та шляхи вирішення»

18 листопада 2016 року в Орхуському центрі екологічної інформації відбулося засідання круглого столу “Річка Інгул: проблеми та шляхи вирішення”.

Метa проведення круглого столу - взаємодія державних структур та громадськості для вирішення проблемних питань захисту річки Інгул. Організатори круглого столу: Кіровоградське обласне управління водних ресурсів, департамент екології та природних ресурсів Кіровоградської обласної державної адміністрації, Орхуський центр екологічної інформації, ГО «ЕКО ЛІГА ЦЕНТР».

Про основні чинники впливу на стан водних ресурсів річки Інгул доповіла Катерина Гайдук, заступник начальника Кіровоградського обласного управління водних ресурсів. Катерина Іванівна зазначила, що підвищення температури повітря в липні-серпні, зменшення водності призводить до цвітіння річки, яке спостерігають мешканці міста, і це обумовлено природними чинниками. Управлінням проводиться постійно дослідження щодо стану води, результати вимірювань свідчать про перевищення норм фосфатів у ній. К.Гайдук звернула увагу на важливість проведення інформаційних кампаній серед жителів регіону щодо зменшення використання миючих засобів з великим вмістом фосфатів, що сприятиме покращенню екологічного стану річки.

Заходи щодо покращення екологічної ситуації в басейні Інгулу системно проводяться департаментом екології та природних ресурсів Кіровоградської обласної державної адміністрації, зазначила заступник директора департаменту Антоніна Хоміч. З ініціативи департаменту спільно з управлінням водних ресурсів розпочата інвентаризація водних об‘єктів Кіровоградської області, що дасть змогу скласти системний план заходів.

Фахівці Державної екологічної інспекції в Кіровоградській області постійно здійснюють заходи контролю за дотриманням водоохоронного законодавства.

Проблема очищення стічних вод повинна вирішуватися першочергово, зазначила начальник відділу екологічного контролю водних ресурсів та атмосферного повітря, старший державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Кіровоградської області Любов Нех. Вона зауважила, що 60 % скидів зворотних вод у басейн Інгулу припадає на Інгульську шахту. Причина цього - застарілі очисні споруди, які треба модернізувати. Керівництво шахти співпрацює з науковцями для впровадження нових технологій та вирішення цього питання.

У своєму виступі кандидат географічних наук, доцент кафедри географії та геоекології Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченкa Ольга Гелевера звернула увагу учасників засідання на недотримання землевласниками законодавства щодо водоохоронних зон та прибережно-захисних смуг. Вона наголосила на тому, що закон забороняє розорювання земель, будь-яке будівництво біля водойм, розміщення відстійників, кладовищ, але ці норми порушуються. Науковцями та студентами географічного факультету КДПУ ім. В. Винниченка зафіксовано більше 50 випадків таких порушень. Дані про них були передані до департаменту екології та природних ресурсів ОДА, а також в екологічну інспекцію.

Учасники круглого столу зазначили, що заходи для покращення екологічного стану річки Інгул державними закладами проводяться постійно, але треба проводити й інформаційно-просвітницьку кампанію серед мешканців міста, спрямовану на зменшення забруднення водойм з боку громади.

Аліна Осокіна,
керівник Орхуського центру екологічної інформації

 

 


Фон


Фон

[ HOME ]

Круглий стіл «Річка Інгул: проблеми та шляхи вирішення»
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2016 Webmaster: webmaster@library.kr.ua