[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       
Головна |Наша діяльність | Фонд центру | Екокалендар | Фотогалерея| Корисні ресурси| Плани роботи 
[ HOME ]
Фон Водному кадастру — наукове підгрунтя
LOGO




Фон

Водному кадастру — наукове підгрунтя

1 лютого 2012 року в Орхуському інформаційно-тренінговому центрі відбулася презентація книги “Водні об'єкти Кіровоградської області”. Автор монографії - доктор географічних наук, професор КДПУ ім. В. Винниченка Анатолій Кривульченко звернувся до працівників центру з пропозицією організувати презентацію своєї наукової праці не випадково. Викладачі природничо-географічного факультету університету, де Анатолій Іванович очолює кафедру географії та геоекології, разом з працівниками відділу документів з питань економіки, виробництва та природничих наук ОУНБ ім. Д. Чижевського, при якому діє центр, протягом року організували і провели декілька цікавих заходів, серед яких ексклюзивна виставка картографічних творів та фотовиставка червонокнижних рослин і тварин Кіровоградщини. В рамках такої співпраці відбулася і презентація монографії професора Кривульченка. Захід привернув увагу місцевих ЗМІ: обласне телебачення, канал ТТV, міські газети висвітлили таку значну подію.

Книга “Водні об'єкти Кіровоградської області” - результат більш ніж 20-річної праці автора по збиранню, систематизації та аналізу матеріалів та наукових даних: гідрографічних, гідрологічних, лінгвогеографічних, гідронімних, картографічних, аерокосмічних, історичних. В монографії вперше для території України на прикладі Кіровоградської області представлене цілісне просторове бачення водних об'єктів. Сформоване воно у вигляді інформаційно-пошукової системи.

Представив книгу колу науковців, фахівців доцент КДПУ ім. В. Винниченка Валентин Вовк, який жартома зауважив: присутніми є стільки науковців, що можна відкривати вчену раду. Валентин Михайлович розповів про основні етапи біографії автора книги, про те, що сформувало його наукові інтереси. За словами доповідача, монографія характеризує самого автора, який дуже прискіпливо ставиться до роботи, тому книга добре “пропрацьована”. Доцент Вовк наголосив, що монографія — довідкове видання для постійного використання, робочий інструмент для фахівців. Публікація книги — крок до систетатизації та удосконалення водного кадастру області.

Далі слово взяв автор. Професор Кривульченко пояснив присутнім, що монографія має лінгвістично-географічний характер, розповів про те, як книга побудована, як нею користуватися. Автор підкреслив, що книга має практичне спрямування. Матеріали монографії можуть використовуватись у практичній діяльності фахівців органів державного управління, водогосподарських, лісогосподарських, природоохоронних служб, державною службою геодезії, картографії та кадастру.

Це підтвердив і начальник Кіровоградського обласного управління водних ресурсів Юрій Топузов. У вітальному слові Юрій Георгійович висловив щиру подяку авторові книги. Начальник управління зауважив, що він особисто задоволений появою видання, бо спеціалістам його бракувало: останню інвентаризацію об'єктів водного кадастру області було проведено 40 років тому! Дані вже застаріли. Тому була нагальна потреба в науковому баченні проблеми. Знання ситуації, її стану допоможе збереженню і правильному використанню водних об'єктів. Це дуже актуально саме сьогодні, коли водні об'єкти даються в оренду, а паспортизовано лише половину з них.

Автора монографії привітали колеги-науковці, спеціалісти водоохоронної галузі, краєзнавці, студенти.

Доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри загального і слов'янського мовознавства Національного університету “Києво-Могилянська академія” Василь Лучик наголосив, що поява такої книги — велика подія не тільки для КДПУ ім. В. Винниченка, нашого міста, а й для всієї України, і за її межами. За словами професора Лучика, галузь, якою займається Анатолій Кривульченко, привертає увагу і географів, і істориків, і філологів-мовознавців. Тому його книга буде цікавою і корисною і науковцям, і краєзнавцям. Студенти ж у книзі знайдуть матеріали для досліджень. А кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови КДПУ ім. В. Винниченка Тетяна Громко, погоджуючись із думкою професора Лучика, додала, що опрацювання книги, робота з її матеріалами, сприятиме вихованню спражніх патріотів, які люблять, знають і вивчають свій рідний край.

Анатолій Кривульченко подарував декілька примірників своєї книги гостям. Не залишилася без подарунка і бібліотека: по примірнику отримали відділ рідкісної книги та відділ документів з питань економіки, виробництва та природничих наук.

Сподіваємося, книга знайде свого читача та буде користуватися попитом, сприяти удосконаленню роботи державних водогосподарських та водоохоронних служб, служб земельного та водного кадастру. Вчителі та краєзнавці скористаються виданням для навчально-пізнавальної діяльності учнів. А працівники бібліотеки докладуть всіх зусиль для популяризації видання.




[ HOME ]

Водному кадастру — наукове підгрунтя
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2011 Webmaster: webmaster@library.kr.ua