[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       
Головна |Наша діяльність | Фонд центру | Екокалендар | Фотогалерея| Корисні ресурси| Плани роботи 

[ HOME ]
Фон Cміттєпереробний комплекс в м. Кіровограді
LOGOФон

Відбулося громадське обговорення інвестиційної заявки на будівництво сміттєпереробного комплексу в м. Кіровограді

 

18 грудня 2013 року в Орхуському інформаційно-тренінговому центрі на базі відділу документів з економічних, технічних та природничих наук ОУНБ ім. Д. Чижевського відбулося громадське обговорення інвестиційної заявки на будівництво сміттєпереробного комплексу в м.Кіровограді.

Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Валентинівна Тимочко привітала участників круглого столу та поінформувала громадскість про те, що громадська організація протягом привалого часу вивчає й аналізує проблеми поводження з відходами на території України та шукає можливості їх розв‘язання. Особливу увагу Всеукраїнська екологічна ліга приділяє зберіганню, перевезенню та утилізації відходів у зв‘язку з їхнім негативним впливом на довкілля та небезпекою для життя і здоров‘я людей.

Указом Президента України від 8 вересня 2010 року № 895 “Про заходи щодо визначення і реалізації проектів із пріоритетних напрямків соціально-економічного та культурного розвитку”, Постановою Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2010 року № 1255 “Про затвердження переліку проектів із пріоритетних напрямків соціально-економічного та культурного розвитку” було затверджено національний проект “Чисте місто” для створення в Україні галузі переробки відходів. Завданнями проекту передбачено будівництво в десяти містах України сучасних комплексів для переробки твердих побутових відходів (ТПВ) із застосуванням інноваційних технологій. За рішенням міжвідомчої робочої групи, відповідальної за реалізацію національного проекту “Чисте місто”, учасниками проекту стали міста: Київ, Харків, Дніпропетровськ, Тернопіль, Хмельницький, Ченівці, Вінниця, Кіровоград і Суми.

Всеукраїнська екологічна ліга здійснює громадский контроль за реалізацією національного проекту “Чисте місто”.

В рамках заходу Іван Леонтійович Олексієвець, кандидат географічних наук, керівник ДП “Національний проект “Чисте місто”, представник Державного агенства з інвестицій та управління національними проектами України презентував Національний проект “Чисте місто”.

Представник компанії-інвестора ТОВ “КОНЛЕР” Володимир Іванович Попович представив на розгляд учасників круглого столу проект інвестиційної заявки на будівництво сміттєпереробного комплексу в м. Кіровограді.

Під час свого виступу Володимир Іванович звернув увагу, що експлуатація переробних комплексів будь-якого ступеню екологічної безпеки передбачає вплив на навколишнє природне середовище, але зменшення відповідного впливу є важливим завданням компанії, тож відповідні прогнози та заходи є складовою етапу проектування сміттєпереробного комплексу. Проектна документація відповідає нормам Закону України “Про відходи” та складається з урахуванням “Методики розроблення оцінки впливу на навколишнє природне середовище для об‘єктів поводження з твердими побутовими відходами”, затвердженої наказом Міністерства будівницива, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.01.2006 р. № 8.

В обговоренні взяли участь представники міської ради, департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації, фахівці відділів, що вирішують питання поводження з відходами, екологічної безпеки, місцеві науковці, представники бізнес-структур, які працюють у сфері поводження з відходами, та установ, які опікуються питаннями охорони навколишнього середовища, природоохоронних громадських організацій, ЗМІ.

В ході обговорення учасники круглого столу відзначили, що інвестиційна заявка з дотриманням законодавства про охорону навколишнього природного середовища варта втілення в життя. Водночас, все важливішою стає просвітницька робота з населенням через заклади освіти, ЗМІ, рекламу. Потрібно не втомлюватися роз’яснювати необхідність окремого збору таких небезпечних видів сміття, як відпрацьовані батарейки та люмінесцентні лампи. Потрібно пояснювати доцільність окремого збору ПЕТ-сміття, макулатури, відходів деревини тощо. А далі від роз’яснювальної роботи переходити до суворого контролю за поводженням з відходами і навіть до штрафів.

Та найголовніше те, що в країні повинна запрацювати загальнодержавна програма щодо поводження з відходами.

 


[ HOME ]

Cміттєпереробний комплекс в м. Кіровограді
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2013 Webmaster: webmaster@library.kr.ua