[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       
Головна |Наша діяльність | Фонд центру | Екокалендар | Фотогалерея| Корисні ресурси| Плани роботи 

[ HOME ]
Фон Відкрилася незвичайна виставка “Пташиний дивосвіт”
LOGOФон

Відкрилася незвичайна виставка “Пташиний дивосвіт”

 

 28 березня 2013 року в Екологічному інформаційно-тренінговому центрі при відділі документів з економічних, технічних та природничих наук ОУНБ ім. Д. І. Чижевського відкрилася незвичайна виставка “Пташиний дивосвіт”, присвячена Міжнародному дню птахів.


Міжнародний день птахів відзначається щорічно в рамках програми ЮНЕСКО "Людина і біосфера" і не випадково святкується саме в квітні, бо означає прихід весни. 1 квітня 1906 року було підписано Міжнародну конвенцію з охорони птахів.

Багато країн мають закони з охорони перелітних птахів і беруть участь у міжнародних угодах по їх збереженню. Проте серйозною загрозою для птахів є не мисливці, а цілком «мирні» види людської діяльності. Хмарочоси, телевежі та інші висотні споруди для перелітних птахів - смертельно небезпечні перешкоди. Пернатих збивають і тиснуть автомобілі. Розливи нафти в морі гублять безліч водних птахів. Припинити наступ людини на світ пернатих, нагадати людям засобами мистецтва про необхідність його збереження - головна мета експозиції “Пташиний дивосвіт”.

На виставці представлені різноманітні ексклюзивні вироби ручної роботи від майстринь Кіровоградської міської громадської організації ”Єлисаветградський узвіз” в техніці вишивки, ляльки-мотанки, паперової пластики, печворгу, живопису. Завдяки творчості майстринь “Єлисаветградського узвозу” ми маємо можливість зазирнути в частинку живої природи.

Спробуйте хоч на хвилинку уявити собі наш світ без птахів. Без жайворонка над ріллєю, без солов'я в гаю, без кулика на болоті, без дятла на сосні, без горобиних зграй. Як збідніло б наше життя! Птахи дорогі нам як частина нашого чудесного світу. Їхні мелодійні, веселі, дзвінкі пісні, яскраве оперення оживляють природу, вселяють у нас бадьорість і радість. Птахи - провісники радості. Щороку вони приносять нам на своїх крилах весну. Птахи - вірні наші помічники, захисники лісів, полів, садів і городів. Птахи - наші друзі! Птахи - це краса і таємниця.
Відвідувачі також матимуть можливість переглянути книжкову виставку “Володарі неба”.

 


[ HOME ]

Відкрилася незвичайна виставка 'Пташиний дивосвіт''
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2011 Webmaster: webmaster@library.kr.ua