[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       
Головна |Наша діяльність | Фонд центру | Екокалендар | Фотогалерея| Корисні ресурси| Плани роботи 
[ HOME ]
Фон Крила природи
LOGO




Фон

 

Крила природи

 

 

Птахи – невід'ємна частина природи. Птахи – діти повітря, підкорювачі повітряного океану. Вони можуть підніматися вище хмар, перелітати через пустелі й моря. Птахи – окраса парків і садів. Птахи – голос наших лісів, полів, гір, степів.

Орієнтовно можна сказати, що зараз на Землі живе близько 8650 видів птахів. Виникли вони близько 80-100 млн. років назад. Чимало часу пройшло з першого незграбного польоту археоптерикса, пращура птахів, до запаморочливого піке сокола-сапсана - 300 км. за годину! Секунда на фоні природних процесів розвитку нашої планети... Величезний відрізок часу в порівнянні з нашою власною історією. Птахи пройшли складну еволюцію, в результаті якої оволоділи повітряним простором і кожним куточком суші на нашій планеті: від пустель до загублених в океані островів, від полярних льодовиків до самого серця великих міст. Ці надзвичайні істоти завжди викликали у людини цікавість. Унікальний, чудово іллюстрований енциклопедичний путівник Світ птахів. - К. : Махаон-Україна, 2010. - 301 с. запрошує читача в захоплюючу мандрівку у світ птахів. У доступній і наочній формі ви довідаєтеся про те, як формувалося на планеті сучасне розмаїття пташиного світу. І головне – яке величезне значення мали птахи в матеріальному і духовному житті людей з найдавніших часів.

Вивчати і спостерігати птахів подобається багатьом, та мало хто володіє спеціальними знаннями, щоб розрізняти птахів. Навчитися визначати птахів в природі, тобто впізнавати їх на відстані по подобі, звичках або голосу - завдання нелегке і допоможуть в цьому книги.

У довіднику Брикетти, Пьерандреа Птицы. - М. : АСТ : Астрель, 2004. - 318 с. : описано більше 450 видів птахів, представлених на 320 кольорових фотографіях, 290 картах ареалів і 80 дуже точних малюнках. Описуються не лише визначальні ознаки кожного виду птахів, але і особливості їх біології, живлення, розмноження та питання охорони.

Якщо спитати міську дитину, яких птахів вона знає ліпше за все, почуєш : гаву, папугу, горобця, галку, синицю, птеродактиля. Таких птахів, як зяблик, чиж або сойка безнадійно не знають ні діти, ні більшість дорослих. Книга-довідник Роше, Жан. Птицы : для старшого дошкільного і молодшого шкільного віку. - М. : Астрель : АСТ, 2002. - 39 с. допоможе ближче познайомитися з птахами і навчитися впізнавати їх «в обличчя». А ще розповість про захоплюючу науку - орнітологію. У книзі описано 59 видів найбільш поширених птахів, їх різновиди, розміри, звички і особливості поведінки.

На будь-якому водоймищі — будь-то річка, озеро або ставок можна побачити безліч птахів. Вони отримали назву водоплаваючих. Дійсно, далеко від води їх не зустріти. Тут вони знаходять їжу, тут влаштовують гнізда і ховаються від ворогів. Доступний і зручний у використанні довідник Зауэр, Фридер. Птицы - обитатели озер, болот и рек . - М. : АСТ : Астрель, 2002. - 286, с. дає найповніше уявлення про більшість видів європейських водних птахів, їх ознак, способи життя в природі.

Напевно кожен чув коли-небудь прекрасну казку про чарівного синього птаха. А ось де живе синій птах, чи може мудрий ворон поділитися своїми думками, чи багато онуків у північної бабусі, чим саме торгують на пташиних базарах та про багато інших цікавих фактів із життя птахів можна дізнатися в енциклопедії Мир вокруг нас. Птицы России и Европы. - М. : Оникс 21 век, 2001. - 95 с.

На теренах України мешкає приблизно 300 видів птахів. Книга Ільченко, Олесь Наші птахи. Круки, шуліки, мартини та інші птахи України : розповіді для дітей та батьків. - К. : Грані-Т, 2012. - 75,[2] с. : кол. іл. допоможе навчитися впізнавати в природі принаймі деяких птахів із тих , які водяться на теренах нашої Батьківщини.

Пернаті володарі неба гідні подиву і захоплення. На кожному кроці в природі вони заявляють про своє існування. Привертає увагу пташиний гучний спів, що дивує своєю різноманітністю, а також польоти, танці або повітряні ігри та багато інших характерних явищ. Багато птахів дуже обережні і, з'явившись, швидко ховаються від очей спостерігача. Треба довго і уважно спостерігати за птахами, щоб навчитися їх впізнавати навіть при швидкоплинній зустрічі. Досвід накопичується повільно, складається з окремих спостережень і фактів, але він дає надзвичайно багато знань про пернатих. Спостерігати за птахами - заняття цікаве і захоплююче і в місті, і в сільській місцевості. Це може стати справжньою пристрастю на все життя.

 


Фон


Фон

[ HOME ]

Крила природи
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2015 Webmaster: webmaster@library.kr.ua