[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       
Головна |Наша діяльність | Фонд центру | Екокалендар | Фотогалерея| Корисні ресурси| Плани роботи 
[ HOME ]
Фон Круглий стіл з питань радіаційного і соціального захисту населення м. Кропивницький
LOGO
Фон

Круглий стіл з питань радіаційного і соціального захисту населення
м. Кропивницький

9 листопада 2016 року в Орхуському центрі екологічної інформації відбулося засідання круглого столу “Визначення пропозицій щодо розроблення Державної цільової програми радіаційного і соціального захисту населення м. Кропивницький”. Захід проведено з ініціативи та за головуванням Департаменту екології та природних ресурсів Кіровоградської обласної державної адміністрації. Учасниками круглого столу стали фахівці підприємств у галузях, дотичних до вирішення проблеми; науковці: екологи, геологи; державні службовці, представники неурядових організацій.

У вступному слові директор Департаменту екології та природних ресурсів Олександр Ковтунов розповів про актуальність проблеми соціального захисту населення області від впливу радіаційного забруднення та радону і запропонував присутнім обговорити проблему та висловити пропозиції щодо шляхів її вирішення, надавши слово Миколі Сухомлину, якого можна назвати експертом у цьому питанні, оскільки Микола Олексійович багато років обіймав одну з вищих посад у керівництві області, тому володіє повною інформацією про проблему і має своє бачення шляхів її розв’язання.

У своєму виступі Микола Сухомлин розповів про те, що було зроблено у цьому напрямку за попередні роки та запропонував певну покрокову програму вирішення проблеми, а також наголосив на тому, що потрібно керуватися у своїх діях Постановами КМУ.

Начальник відділу ДУ “Центр громадського здоров’я МОЗ України” Юрій Брюм підтримав пропозиції М. Сухомлина та акцентував увагу присутніх на тому, що питання впливу радіаційних викидів та радону потрібно ретельно вивчити, провести відповідні дослідження і проаналізувати результати, порівнявши з попередніми, які проводилися раніше, а для моніторингу ситуації та висновків запросити фахівців з різних галузей.

Темою виступу доктора геологічних наук, професора кафедри аеронавігації Кіровоградської льотної академії Національного авіаційного університету Ганни Калашник стала радіологічна ситуація в м. Кропивницький. Професорка доповіла про результати роботи групи науковців геолого-розвідувальної експедиції № 37, які провели наукове дослідження щодо виявлення радонових викидів на території м. Кропивницький. Дані наукових досліджень, які навела Ганна Калашник, сколихнули учасників заходу, викликавши жваве обговорення.

На завершення учасники сформулювали пропозиції до протоколу за підсумками засідання круглого столу.

Наталія Калашнікова,
бібліотекар I категорії
відділу документів з економічних,
технічних та природничих наук

 

 


Фон


Фон

[ HOME ]

Круглий стіл з питань радіаційного і соціального захисту населення м. Кропивницький
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2016 Webmaster: webmaster@library.kr.ua