[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       
Головна |Наша діяльність | Фонд центру | Екокалендар | Фотогалерея| Корисні ресурси| Плани роботи 
[ HOME ]
Фон Секрети риболовлі
LOGO




Фон

 

Секрети риболовлі

Рибальство в Україні було відоме здавна. Це підтверджують археологічні знахідки – глиняні та кам'яні грузила для риболовних сітей, різноманітні гачки тощо. Поширенню рибальства сприяла велика кількість рік та інших водойм, а також прадавня традиція використання риби у харчуванні. У період феодалізму вилов риби належав до однієї з багатьох повинностей кріпаків. Крім того, у деяких районах України селяни зобов'язані були поставляти своїм поміщикам прядиво для риболовних снастей, підводи для транспортування риби.

Рибальство вважалось переважно додатковим заняттям, яке було доступне у будь-яку пору року людям різного віку і не вимагало складних знарядь праці. Вільною ловлею риби користувалися, насамперед, привілейовані класи та дрібні підприємці, а також чиновники, які це право купували. Селяни рибу для власних потреб ловили потай, у вільний від сільськогосподарських робіт час. Малі хлопці й підлітки мали дещо більшу свободу щодо вилову риби. На берегах великих рік чи озер були відомі окремі села, де рибалили майже усі: чоловіки з діда-прадіда, починаючи з п'яти-семирічного віку. Жінки брали участь у допоміжних роботах – ремонтували сіті, допомагали переробляти й продавати рибу, а інколи в мілководних річках самі виловлювали рибу руками.

Загалом рибальство в Україні ґрунтувалося на уважному й дбайливому ставленні до природи. Про це свідчить, зокрема, той факт, що українці ніколи не глушили риби. У зимовий період, коли крига сковувала ріки, громадським обов'язком було прорубування невеличких ополонок, щоб риба не задихалася від браку повітря. Цими та іншими способами намагалися зберігати мальків, відновлювати природу. А ще з давніх часів до сьогодення рибалка – одне з наймасовіших захоплень людства. Хто хоч раз побував на водоймі з вудкою, насолодився чистотою, ні з чим незрівнянною радістю спілкування з природою і зловив першу в своєму житті рибу, той цього не забуде ніколи. Процес лову риби настільки захопливий, що з часом він нерідко переростає у всепоглинаючу пристрасть. Адже тільки по-справжньому зосереджені люди заради того, щоб побачити або відчути клювання риби, можуть забиратися в дуже віддалені і глухі куточки, годинами мокнути під дощем або мерзнути на морозі. Вудити рибу люблять і дорослі, і діти, чоловіки і жінки. Рибалка привертає до себе тим, що при виборі хорошого місця і урочного часу практично неможливо залишитися без улову, тому її так люблять діти. З іншого боку, як і в будь-якій іншій справі, тут потрібні вміння і навички, і чим більше у рибалки вправності, тим більше задоволення він отримає від лову. А якщо у вас немає хорошого наставника, скористуйтеся нашим оглядом.

У книзі 500 советов рыболову / сост. Андрей Галич. - Харьков: Клуб семейного досуга, 2013. - 251 с. : ил., табл. - (Сер. "Профессионалы рекомендуют!") детально описано різні види літнього і зимового лову, розглянуто прийоми монтажу оснащення (з наочними схемами), наведено рецепти приготування кращих принад і наживок. Особливу увагу приділено опису звичок найпоширеніших видів риб і методів ефективної риболовлі. Окремий розділ присвячено способам оброблення й зберігання риби.

Риболовля – це не просто дозвілля, це справжня пристрасть, спорт. Саме для аматорів подібного дозвілля створена книга Верле, Мартин. Рыбалка: секреты опытного рыбака / Мартин Верле ; пер. с нем. Михаила Зимы. - 2-е изд., стереотип. - Харьков : Клуб семейного досуга, 2014. - 139 с. У ній один з найвідоміших рибалок Європи на прикладі власного досвіду розкриває секрети майстерності. Ви довідаєтеся про тонкощі й маловідомі прийоми поплавкового лову, денного й нічного вудіння, ознайомитеся з останніми досягненнями в техніці й тактиці риболовлі. Конкретні рекомендації професіонала допоможуть вам стати успішним рибалкою.

Також професійні поради для великого вилову ви знайдете, гортаючи сторінки книги Бетефюр, Маркус. Как поймать большую рыбу : 99 способов рыбной ловли / Маркус Бетефюр; пер. с нем. Александра Марченко. - Харьков: Клуб семейного досуга, 2013. - 127 с.: цв. ил. Це чудово ілюстрована книга - неймовірно зручний практичний посібник з успішного лову великої риби. Опис найпопулярніших видів хижої риби наводиться з обов’язковою вказівкою відповідних місць і слушного часу лову. Дотримуючись порад досвідчених рибалок, ви досконало опануєте техніки лову з використанням різноманітних снастей, штучних і природних принад, а також прийоми зимової рибалки. А нагородою вам буде улов, яким ви зможете пишатися!

Щоб завжди повертатися з великим уловом, зовсім не обов’язково використовувати дуже дорогі снасті і суперскладні приманки, достатньо знати деякі рибальські секрети й хитрощі. Завдяки перевіреним багаторічною практикою порадами і докладними інструкціями із книги Грин, Кевин Особенности рыбной ловли в озерах, прудах, реках / Кевин Грин ; пер. с англ. Александра Марченко. - Харьков : Клуб семейного досуга, 2015. - 191 с. : фото. цв. ви зможете успішно риболовити у будь-якій водоймі круглий рік.

Короп, лящ, товстолобик чи білий амур – про такий улов мріє кожен рибалка! Але, щоб він опинився у вашому садку, потрібні не тільки особливо міцні приладдя, а ще й спеціальні знання та вміння. У книзі Сторожев, Константин. Ловля карпа, леща, толстолобика, белого амура: секреты и хитрости успешной рыбалки / Константин Сторожев. - Харьков; Белгород: Клуб семейного досуга, 2014. - 288 с. : рис. ви знайдете повну інформацію про різновиди коропів, особливості їх існування та правильний вибір місця і часу лову, а це - основа успішної рибалки. Видання стане незамінним помічником для всіх рибалок, які прагнуть похвалитися гідним уловом і отримати справжнє задоволення від риболовлі.

Зимова рибалка – заняття захоплююче і азартне. Засвоїти всі тонкощі зимової риболовлі вам допоможе універсальний посібник Сторожев, Константин. Зимняя рыбалка: особенности ловли, снасти, техника / Константин Сторожев. - Харьков : Клуб семейного досуга, 2015. - 317 с. : ил., у якому розказано, як спіймати ляща і міня, окуня і судака, щуку і карася... Тут висвітлені всі аспекти вудіння на блешню, балансир, мормишку, жерлицю, наведено цінні рекомендації з принаджування і підкормлювання риби, докладно описано прості у виготовленні і практичні у використанні рибацькі саморобки. А зимовий календар риболова підкаже час найкращого клювання.

Тож, хто не уявляє свого життя без риболовлі, запрошуємо до Орхуського центру екологічної інформації обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського, де не тільки новачки, а й досвідчені рибалки знайдуть багато корисної інформації в цих та інших книгах даної тематики.

Наша адреса: вул. Велика Перспективна, 24.

Вікторія Одегналова,
головний бібліотекар відділу документів
з економічних, технічних та природничих наук
ОУНБ ім. Д. І. Чижевського






Фон


Фон

[ HOME ]

Секрети риболовлі
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2016 Webmaster: webmaster@library.kr.ua