[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       
Головна |Наша діяльність | Фонд центру | Екокалендар | Фотогалерея| Корисні ресурси| Плани роботи 
[ HOME ]
Фон 15 березня - Всесвітній день захисту прав споживачів
LOGO
Фон

15 березня - Всесвітній день захисту прав споживачів

Напередодні Всесвітнього дня захисту прав споживачів, 14 березня 2019 року в Орхуському центрі екологічної інформації, що працює при відділі документів з економічних, технічних та природничих наук, відбулось засідання круглого столу «Безпека нехарчової та харчової продукції. Актуальні питання» за участю спеціалістів головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області управління захисту споживачів, представників підприємницьких структур, громадськості, студентської молоді, фахівців з питань захисту прав споживачів, безпеки харчових продуктів та державного ринкового нагляду нехарчових продуктів.

В ході засідання учасники розглянули Концепцію державної політики у сфері захисту прав споживачів та безпечність харчових продуктів. Також мова йшла про Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», який є значним кроком у реформуванні системи державного контролю безпечності харчових продуктів, її наближенні до європейських стандартів здійснення контролю, що є надзвичайно важливим у контексті виконання зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Начальник відділу контролю у сферах захисту споживачів, реклами, антитютюнового законодавства управління захисту споживачів Лілія Буднікова поінформувала учасників про їхні права і обов’язки при здійсненні заходів державного нагляду та ознайомила з основними вимогами статей Закону України «Про захист прав споживачів», які визначають права споживача у разі придбання товару неналежної якості. «На жаль, на Кіровоградщині немає жодної громадської організації в сфері захисту прав споживачів, яка була б сполучною ланкою між товаровиробниками, споживачами продукції, Держпродспоживслужбою області та громадськістю», – зазначила пані Лілія.

У своєму виступі начальник відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Сергій Горовой звернув увагу суб’єктів господарювання на дотримання законодавства в сфері безпечності харчових та нехарчових продуктів та вимоги до оформлення супровідних документів на продукцію та її маркування.

На засідання були запрошені студенти факультету економіки, менеджменту Центральноукраїнського національного технічного університету, які мали змогу поспілкуватися з фахівцями та отримати кваліфіковані відповіді на свої запитання.

В рамках заходу було відзначено переможців міського конкурсу дитячого малюнка «Молодь тестує якість – 2019».

Наталія Ракуленко,
головний бібліотекар відділу документів
з економічних, технічних та природничих наук


Фон


Фон

[ HOME ]

15 березня - Всесвітній день захисту прав споживачів
Фон Фон © ОУНБ Кропивницький 2019 Webmaster: webmaster@library.kr.ua