Відкриття виставки переможців XX-го
міського фестивалю “Степові джерела”
8 лютого 2012 р. о 14 год.в Орхуському інформаційно-тренінговому центрі при відділі документів з питань економіки, виробництва та природничих наук КЗ “ОУНБ ім Д.І. Чижевського” відбулась церемонія відкриття виставки переможців міського фестивалю “Степові джерела” в номінації декоративно-ужиткове і образотворче мистецтво, який був проведений серед учнів загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів міста.
На презентацію виставки були запрошені переможці фестивалю “Степові джерела”, керівники гуртків дитячої творчості, вчителі та учні шкіл міста, користувачі бібліотеки та всі бажаючі.
Захід відкрився виступом зразкового художнього колективу України дитячого хореографічного ансамблю “Світанок”.
З вітальним словом до присутніх звернулись: методист Центру методичної та соціально-психологічної служби гуманітарного департаменту Кіровоградської міської ради Шаповалова Тетяна Анатоліївна, заступник директора з основної роботи комунального закладу „Обласна універсальна наукова бібліотека ім.Д.І.Чижевського” Ткаченко О.В. та завідуюча відділом документів з питань економіки, виробництва та природничих наук Осокіна Аліна Петрівна.
Виступаючі зазначили, що така виставка проходить в бібліотеці вже другий рік поспіль і користується великою популярністю серед користувачів. Саме бібліотека надає можливість різним верствам населення міста долучитися до прекрасного.
Надалі слово взяла член жюрі конкурсу Кордонська Лариса Миколаївна, яка звернула увагу на необхідність виховання творчої активності, без якої неможливий гармонійний розвиток особистості. На це спрямовані повсякденні зусилля педагогів. Мистецтво є одним із засобів формування у дитини світогляду естетичної культури та моралі. Тому всіляке залучення дітей у чарівний світ мистецтва дозволяє знайти в собі сили будувати своє майбутнє. Лариса Миколаївна зазначила, що кожен рік зростає рівень конкурсних робіт. Викладачі, керівники гуртків опановують нові техніки, а потім навчають своїх учнів.
Українська народна іграшка та українські сувеніри здавна привертають увагу дослідників чарівним світом їх образів, сповнених поезії та казковості, що упродовж століть панують в уяві дітей, пробуджують фантазію і спонукають до творчості.
Жодне свято в наших предків не обходилося без речей, що не лише символізували певні почуття, уявлення тощо, але й були покликані захистити від злих сил, натомість забезпечити здоров’я, добробут і спокій у родині. Це так звані обереги. Вони супроводжували давніх українців у повсякденному житті, але особлива роль їм надавалась під час святкувань. Для прабабусь і бабусь великодня писанка, весільний рушник, вишиванка, обручка, пучечок певного зілля тощо були не просто предметами, а знаками добра й сили, заступниками від нещасть — вони були оберегами.
Ось чому на виставці представлено багато різноманітних оберегів, ляльок-мотанок, українських сувенірів.
На виставці також є вироби з природних матеріалів, тому що вироби з природного матеріалу - це не тільки видимий результат захоплюючих занять з красивим, благодатним, доступним матеріалом, а й невидимий для очей розвиток нестандартного мислення та уяви. Творча уява - найцінніше придбання дитинства, яке залишається з людиною назавжди. Тому найважливіше в роботі з природного матеріалу - це вміння побачити в природній формі якийсь образ. Природний матеріал можна знайти всюди. Прогулюючись по парку, або в лісі можна знайти листя, гілки, шишки, жолуді, каштани, горіхи, кору з дерев, пух з тополі; на кухні - крупи, сіль; відпочиваючи на морі – мушлі, камінці, пісок; в курятнику – пір’я, яйця; на городі – кукурудзу, квіти, овочі; в саду - фрукти. Чим більше маєте, тім більше можливостей для досягнення бажаного результату. Але завжди треба пам’ятати про те, щоб не нашкодити природі.
Завершилась презентація виставки виступом учнів НВО №20 Яковлєва Яна та Ахмадієвої Вероніки з музичною композицією “Семечки” та В'ячеслава Бураги з піснею “Пшеничне перевесло”.