[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       
Головна |Наша діяльність | Фонд центру | Екокалендар | Фотогалерея| Корисні ресурси| Плани роботи 
[ HOME ]
Фон Розвиваймо екологічну свідомість!
LOGO
Фон

Розвиваймо екологічну свідомість!

Ми живемо в епоху науково-технічного прогресу, коли масштаби і темпи розвитку виробництва безупинно зростають. Сьогодні людина набагато сильніше озброєна знаряддями й засобами руйнування природного середовища, ніж засобами його захисту, а її технічний потенціал прирівнюється до геологічних сил Землі.

Екологічна криза набула всеосяжного характеру. Усі природні екосистеми зазнали антропогенного тиску. Повсюдною дійсністю стали отруйне повітря й водне середовище, ерозія, засолення та виснаження грунтів, загибель лісів, кислотні дощі, озонова діра, загроза зміни енергетичного балансу планети, вичерпність корисних копалин, спустелювання, сотні тисяч зниклих видів тварин і рослин, різні техногенні аварії тощо. Хімічне, радіоактивне та інше забруднення природного довкілля викликає різноманітні, нерідко невиліковні захворювання, зміни в генетичних структурах клітин.

Таким чином, сьогодення вимагає від сучасної людини екологічного мислення, адже від його рівня та ступеня екологічної свідомості залежить майбутнє планети. Тренінгові методики якнайкраще підходять для формування екологічної свідомості людини, для визначення її життєвих пріоритетів, що в цілому допоможе виховати толерантну та відповідальну націю.

З метою усвідомлення власної позиції щодо ставлення до екологічних проблем довкілля та побудови алгоритму дій для їх подолання у повсякденному житті до Орхуського екологічного центру, що діє при відділі документів з економічних, технічних та природничих наук, 23 листопада завітали учні Кіровоградського педагогічного ліцею. Майбутні філологи стали учасниками тренінгового заняття “Розвиток екосвідомості особистості”.

В ході тренінгової роботи ліцеїсти “збирали врожай на полі асоціацій”, складали сенкан про природу, виробляли й презентували своє бачення змісту 4-х законів екології, які сформулював у 70-х роках XX століття відомий американський еколог Баррі Комонер, і які й сьогодні є дуже актуальними, змагалися у знаннях народних приказок про природу. На завершення тренінгу кожен учасник отримав у подарунок буклетики екологічного спрямування від Всеукраїнської екологічної ліги.

 


Фон


Фон

[ HOME ]

Відбулася виробнича нарада щодо проведення в Кіровоградській області Всесвітнього Дня Довкілля
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2015 Webmaster: webmaster@library.kr.ua