[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       
Головна |Наша діяльність | Фонд центру | Екокалендар | Фотогалерея| Корисні ресурси| Плани роботи 
[ HOME ]
Фон Презентація книги “Життя в краю підвищеної радіації”
LOGO




Фон

Презентація книги “Життя в краю підвищеної радіації”

27 вересня 2019 року в Орхуському центрі екологічної інформації відбулась презентація книги “Життя в краю підвищеної радіації”. Автори книги: Ф.П.Топольний, доктор біологічних наук, професор Центральноукраїнського національного університету, та О.Ф.Гелевера, кандидат географічних наук, доцент Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка.

В своїй книзі автори окреслюють суть проблем, зумовлених радіацією, небезпеки, які несе це явище, і способи, що можуть зменшити негативні наслідки від надмірного радіаційного навантаження на довкілля та людину.

В заході взяли участь науковці Центральноукраїнського національного технічного університету, Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка, спеціалісти сільського господарства, екологи, лікарі, представники громадських екологічних організацій, ЗМІ, студенти вищих навчальних закладів міста.

Присутні на презентації обговорювали такі питання: природні та штучні джерела опромінення, радонову проблему, кліматичні особливості регіону, шляхи надходження радіонуклідів до організму, здоров’я людей нашого регіону, форми і способи застосування лікарських рослин у лікуванні захворювань.

Ризики у сфері радіаційної безпеки в Кіровоградській області обумовлені виробничою діяльністю підприємств уранодобувної промисловості. При видобутку уранової руди, її транспортуванні та первинній переробці у довкілля потрапляють додаткові порції продуктів розпаду урану – альфа-частинки, радій, радон. Та найбільшу небезпеку створює не зовнішнє опромінення альфа-частинками, а внутрішнє опромінення, коли радіоактивний матеріал надходить до організму з їжею, водою або повітрям. Таке можливе при пиловому перенесенні радіонуклідів. Для запобігання цьому автори видання радять всі об’єкти уранового виробництва “заховати” у ліси – санітарно-захисні смуги заліснити.

Оскільки багато радіонуклідів калію, кальцію, фосфору та інших радіоактивних елементів привноситься у населені пункти зі степу, всі поля, дороги повинні бути обсаджені лісосмугами. А вулиці та тротуари у населених пунктах – деревами, перетворюючи їх на тінисті алеї.

Флора області досить багата лікарськими рослинами завдяки ділянкам нерозораних територій. Це переважно балки, лісові галявини, природні луки, на яких зростає безліч цінних лікарських рослин. Використання їх з метою збереження і зміцнення здоров’я доступне кожному, тому в книзі вміщено інформацію про збір та застосування лікарських рослин.

До обговорення нагальних питань, порушених в книзі, активно долучилися не тільки науковці та спеціалісти, а й представники громадських екологічних організацій, які наголосили на тому, що наразі об’єднані територіальні громади мають більше можливостей вирішити екологічні проблеми місцевості і налагодити виділення вільних коштів на проекти природоохоронного напрямку.

Автори сподіваються, що їхня робота буде корисною як для фахівців у галузі екології, медицини та інших спеціальностей природничого спрямування, так і для широкого загалу читачів, хто цікавиться екологічними проблемами і природою нашого краю.

Наталія Івахнюк,
бібліотекар відділу документів
з економічних, технічних та природничих наук


Фон


Фон

[ HOME ]

Презентація книги “Життя в краю підвищеної радіації”
Фон Фон © ОУНБ Кропивницький 2019 Webmaster: webmaster@library.kr.ua