[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       
Головна |Наша діяльність | Фонд центру | Екокалендар | Фотогалерея| Корисні ресурси| Плани роботи 
[ HOME ]
Фон Україна туристична
LOGO




Фон

 

Україна туристична

Україна - це країна з багатою історією, тож не дивним є розмаїття як природних, так і рукотворних пам’яток: високі гори і просторі степи, затишні містечка і гучні мегаполіси, суворі твердині і розкішні палаци. Україна - край, де пам’яток стільки, що вистачить не на один рік мандрівок. Не обов'зково їхати за кордон, щоб щось пабачити і відпочити з комфортом. В Україні є свої унікальні місця, які вражають масштабами і красою. Вони оповиті легендами і таємницями, які історики досі намагаються розгадати. Тут можна відновити сили, зробити гарні фото на пам'ять та знову закохатися. Буденність нашого життя підсилює прагнення до мандрів. Це й не дивно, бо саме змінюючи обставини, отримуючи нові враження від побаченого, ми по іншому сприймаємо цей яскравий, самобутній світ, що нас оточує.

Гортаючи сторінки видань, представлених у даному огляді, ви зможете вирушити у віртуальну мандрівку заповідним світом; зануритись у синяву річок і морок таємничих печер; помилуватися буянням барв; відвідати мальовничі міста України; насолодитися архітектурою нашої країни; зацікавитися історією середньовічних замків; наблизитися до величі святих храмів; познайомитися з величними давньогрецькими містами, місцями козацької слави та славетних подій, які творили долю нашої країни. Така нерозривність соціально-культурної спадщини дає можливість збереження всього багатства надбань культури, науки, духовності.

Альбомне видання: Бєліков, Олег Михайлович. Чарівні куточки України / Олег Бєліков ; фото Юлія Воронцова [та ін.]. - 3-е вид. - Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2014. - 205,[3] с. : фото.кол. – чудовий подарунок тим, хто хоче якомога більше дізнатися про Україну, визначні пам’ятки культури і мальовничі куточки природи, що стали символами та гордістю нашої країни. Ознайомившись із книгою, а ще краще – відвідавши перлини України самостійно, ви складете загальне уявлення про країну, що вражає розмаїттям історичних і культурних шарів. Кожна епоха залишила свій слід на обличчі сучасної держави. На зміну античним містам і скіфським городищам прийшли давньоруські міста з величними храмами. На їхніх згарищах зростали середньовічні фортеці й замки, що згодом втратили воєнне значення й перетворилися на палаци-резиденції польської шляхти і російського дворянства. На зміну козацькому бароко прийшов величний класицизм, а модерн і еклектику змінили конструктивізм і сталінський ампір. У наші дні у містах можна побачити усі ці стилі, а також архітектуру нового часу – від бруталізму до хай-теку. Багато вражень подарують перлини української природи: мальовничі гірські масиви Карпат, степи Асканії-Нової, рукотворні шедеври, такі як парки «Софіївка», «Олександрія» тощо.

Здолавши сотні кілометрів, автори видання: Україна : кращі з 500 куточків, які треба відвідати : велика ілюстрована енциклопедія / Тетяна Жабська [та ін.]. - Х. : Ранок : Веста, 2009. - 245,[3] с. : фото.кол. - Алф. покажч. с. 242-245 зібрали безліч цікавого матеріалу про головні туристичні принади нашого краю. Степи й гори, замки та парки, славетні міста та величні храми постають в ореолі старовинних легенд і науково виважених фактів. Так, з даного видання можна дізнатися про Кам'яну могилу в Запорізькій області - стародавню святиню під відкритим небом, яку називають «українським стоунхенджем», величезні кам'яні брили, висотою до 12 метрів, у деяких місцях вкриті унікальними петрогліфами, які викликають величезну кількість їх інтерпретацій, а також дискусій щодо походження цієї пам'ятки. Про маловідомі природні визначні місця України: українське «мертве море» - солоне озеро Кунігунда, вода якого за цілющими властивостями не поступається мертвому морю в Ізраїлі. Берег і дно Кунігунди вкриті лікувальними грязями чорного кольору. Густина води така велика, що подолати її опір і дістати лікувальну грязь можна лише за умови, коли один чи двоє помічників тримають нирця за ноги й силоміць занурюють його у воду; єдиний у нашій країні діючий вулкан (незвичайний тим, що замість лави і попелу, викидає... бруд); дивовижної краси високогірне Синевирське озеро; долина нарцисів (унікальний ботанічний заповідник, де в квітні - травні зацвітає поле нарцисів рідкісного виду); найдовша печера України носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі. Це гіпсова печера на глибині 20 м протяжністю 216 км. Найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю взагалі, вона поступається лише Мамонтовій печері в США. Тож ця книга надихне всіх, хто любить та цікавиться Україною, на власну подорож.

Досить поширений в Україні так званий «замковий туризм». Вельми зручне географічне положення нашої країни та природні багатства зробили її об'єктом зазіхань багатьох варварів і ареною численних військових конфліктів. На території нашої країни досі збереглися такі середньовічні фортифікаційні споруди, як Старий замок у Кам'янець-Подільському, Генуезька фортеця в Судаку, Білгород-Дністровська фортеця, Олеський та напівзруйнований Невицький замки та ін. Подорожувати замками – це й милуватися величними видами, і дивуватися майстерності предків, а може, й відчувати ауру минулого. Путівник: Україна. Фортеці, замки, палаци : 70 архітектурних пам’яток / упоряд.: Олег Бєліков, Юлія Воронцова. - Харків : Альбатрос, 2011. - 223,[1] с. : фото. - Бібліогр. с. 219 знайомить з популярними визначними пам’ятками України – старовинними замками, фортецями і палацами. Описано їхню історію і змальовано сучасний стан. У книзі дані фотографії та плани-схеми замків, палацових комплексів та парків, представлені реконструкції незбережених архітектурних пам’яток. Путівник пропонує детальне описання проїзду до пам’ятки автомобільним та іншими видами транспорту. Наприкінці кожного розділу приведено довідкову інформацію – телефони вокзалів, готелів, кав’ярень та ін. відомості, необхідні мандрівникам.

Путівник: Лильо, Игорь. Прогулка по Закарпатью : путеводитель / Игорь Лильо, Зоряна Лильо-Откович, Александр Пограничный. - К. : Балтия-Друк, 2011. - 240 с. : фото.цв. – пропонує вам знайомство із Закарпаттям - дивним гостинним краєм, що славиться історичними пам'ятками, музеями, санітарно-курортними зонами і чудовою природою. Завдяки цьому виданню ви здійсните захоплюючі прогулянки по вулицях Ужгорода, Мукачева, Берегового, Виноградова та інших міст Срібної землі. Путівник проведе по музеях і національних парках, познайомить з унікальними архітектурними ансамблями і пам'ятниками, розповість про місцеві звичаї і традиції. Захоплюючу розповідь про Закарпаття супроводжують близько 500 барвистих ілюстрацій - як сучасних, так і наданих музейними архівами та приватними колекціонерами.

Для тих, хто хоче ближче познайомитися з Києвом – стародавнім містом на березі Дніпра, серцем України, її столицею, її красою, стане в нагоді путівник: Івченко, Андрій Сергійович. Київ : 24 екскурсії містом і околицями : путівник / Андрій Івченко ; пер. з рос. : Т. М. Вакуленко, С. В. Сулими. - Харків : Библекс, 2010. - 271,[1] с. : фото. - Бібліогр. с. 260 - Покажч. вулиць і визначних пам’яток Києва с. 261-267. Книга призначена для всіх, хто любить самостійно, не поспішаючи, гуляти вулицями, оглядати місто, не минаючи нічого цікавого. Автор видання, киянин і знавець визначних пам’яток країни, розробив шістнадцять пішохідних екскурсій Києвом. Маршрут кожної екскурсії нанесено на окрему схему, на ній номерами відзначено всі визначні пам’ятки, про які йдеться в тексті екскурсії.

Мандруючи Україною не забудьте прихопити з собою книгу: Памятники национального культурного наследия Украины. Неизведанная Украина: автомобильно-туристический атлас / сост.: Андрей Глазовой, Юлия Ференцева, Игорь Лыльо. - К. : Балтія-Друк, 2012. - 287,[1] с. : фото. цв., табл., карты, ил. - (Сер. "История. Культура. Туризм"). - Алф. перечень населен. пунктов с. 240-287. Цей атлас згодиться тим мандрівникам, хто вирішив подорожувати власним автотранспортом. Видання складається з 105 карт-квадратів, до кожної з них подається опис всіх історичних місць і об'єктів, які потрапляють на територію, обмежену даним квадратом; містить також фотографії найцікавіших туристичних об'єктів - пам'яток природи, культури, архітектури та історії нашої країни. У посібнику представлені схеми всіх обласних міст України, таблиці відстаней між великими населеними пунктами та інша корисна та практична інформація.

Тож, хто не уявляє свого життя без подорожей теренами нашої країни, запрошуємо до Орхуського центру екологічної інформації обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського, де ви зможете познайомитися з цими та іншими книгами даної тематики.

Наша адреса: вул. Велика Перспективна, 24.

Наталія Ракуленко,
головний бібліотекар відділу документів
з економічних, технічних та природничих наук
ОУНБ ім. Д. І. Чижевського






Фон


Фон

[ HOME ]

Україна туристична
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2016 Webmaster: webmaster@library.kr.ua