[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       

[ HOME ]
Фон Презентація книги “Екологічна безпека уранового виробництва”


Фон

Презентація книги “Екологічна безпека уранового виробництва”

Орхуський інформаційно-тренінговий центр при відділі економіки, виробництва та природничих наук обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського запрошує на презентацію книги“Екологічна безпека уранового виробництва” та обговорення питань, які вона розглядає.

Захід відбудеться 20 грудня 2011 року за адресою: м. Кіровоград, вул. К. Маркса, 24, ІІ поверх. Початок о 14 годині.

Книга “Екологічна безпека уранового виробництва” (авторський колектив: В.І. Ляшенко, Ф.П. Топольний, М.І. Мостіпан, Т.С. Лісова) — перша на пострадянському просторі монографія, що розглядає питання безпеки уранових виробництв під кутом їх екологічності та пропонує шляхи вирішення проблеми. Раніше ця тема для науковців була закритою.

Здійснити поставлену задачу автори пропонують через впровадження природоохоронних технологій розробки уранових родовищ, вдосконалення системи геомеханічного моніторингу гірничного масиву видобутку, розробку заходів оздоровлення навколишнього природного середовища тощо.

Представить книгу від колективу авторів її співавтор та редактор доктор біологічних наук професор Федір Топольний.

Мета проведення заходу — привернути увагу громадськості та владних структур до обговорення питань екологізації технологій розробки уранових родовищ для збереження оточуючого прородного середовища, сприяння розвитку рекреаційного потенціалу Кіровоградщини.

Саме тому на презентацію запрошені очильники та спеціалісти установ і організацій, які можуть вплинути на вирішення проблеми: Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Кіровоградській області, управління охорони здоров'я облдержадміністрації в Кіровоградській області, Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства, Державної санітарно-епідеміологічної служби Кіровоградської області, ДП “Кіровоградстандартметрологія”, керівників та екологів Інгульської шахти. Також запрошені науковці міста Кіровограда.

Чи є актуальним питання екологічної безпеки уранового виробництва? Науковці Кіровограда та Жовтих Вод — міст, де ведеться видобуток уранових руд та їх переробка, не випадково звернулись до цієї тематики.

Гострота питання екологічної безпеки уранового виробництва для нашого краю зумовлена унікальністю центральної частини області з погляду перспективи розвитку рекреаційної галузі. Ця територія — найзахідніша на всьому євразійському просторі ділянка класичного степового клімату. Саме завдячуючи клімату, загальний рівень захворюваності населення є одним із найнижчих в Україні. Це створює передумови для організації оздоровниць республіканського й міжнародного рівня. Область володіє чудовими ландшафтними композиціями, які ще чекають свого рекреаційного освоєння. Свідченням цьому є водоспади урочища “Каскади”, яке знаходиться за 20-25 км від уранових шахт “Смолінська” та “Новокостянтинівська”, гранітні останці урочища “Монастирище”.

Тому впровадження екологічних технологій уранового виробництва сприятиме розвитку рекреаційного потенціалу нашого краю.

Контакти: Осокіна Аліна 0507044199


[ HOME ]

Презентація книги “Екологічна безпека уранового виробництва”
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2011 Webmaster: webmaster@library.kr.ua