[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       
Головна |Наша діяльність | Фонд центру | Екокалендар | Фотогалерея| Корисні ресурси| Плани роботи 
[ HOME ]
Фон Круглий стіл "Вода і безпека харчування"
LOGOФон

Круглий стіл "Вода і безпека харчування"

Вода — безцінний дар природи. Саме завдяки їй виникло життя на землі. В забезпеченні нормальної життєдіяльності людини особливе місце належить воді, без якої ніщо живе не може існувати.

22.03 2012 року. в Орхуському екологічному інформаційно-тренінговому центрі відбулось засідання круглого столу “Вода і безпека харчування”. Захід присвячено Всесвітньому Дню води, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН 22 березня 1993 року. З того часу ця подія щорічно відзначається 22 березня.

В роботі круглого столу взяли участь: посадовці, спеціалісти обласного управління водних ресурсів, управління охорони здоров’я, санітарно-епідеміологічної служби, управління охорони навколишнього природного середовища в Кіровоградській області, державної екологічної інспекції, житлово-комунального господарства,“Кіровоградводоканалу”, екологи, викладачі та студенти ВНЗ, представники громадських екологічних організацій.

На засіданні круглого столу обговорювалися такі питання: водоресурсний потенціал Кіровоградської області, центральне водопостачання області, гігієнічна оцінка якості води, вода як технологічний компонент продуктів харчування, безпека харчових продуктів для споживача, роль води як фактора передачі інфекційних захворювань.

Учасники зібрання надали інформацію про забезпечення області прісною водою. Територією області протікають дві великі річки: Дніпро і Південний Буг та 438 малих річок. Для задоводення своїх життевих та виробничих потреб регіон використовує підземні, поверхневі, змішані води. Велике значення в життєдіяльності області відіграє водогін “Дніпро-Кіровоград”, протяжність якого складає 2659 км. І на сьогоднішній день альтернативи цьому водогону немає. Але великою проблемою залишається водозабезпечення на селі.

Воду людина споживає і як окремий продукт харчування, і як компонент продовольчих товарів.

Для нормального функціонування організму людині на добу потрібно в середньому 2,5л води, із яких 1,2 л припадає на питну воду, 1,0 л — на воду, яка потрапила з їжею, 0,3 л — на воду, яка утворилася в організмі з основних харчових речовин внаслідок обмінних процесів. Добове споживання води може складати від 2,5 л до 6 л в залежності від кліматичних умов та характеру діяльності людини.

Якість продуктів харчування у великій мірі залежить від якості води, що використовується при вирощуванні та виробництві харчових продуктів. А від них залежить і наше здоров’я.

Який же стан питної води водогону “Дніпро-Кіровоград”? Вода, яку ми вживаємо, проходить 3-х рівневу очистку і повністю відповідає нормативним показникам, про що зазначили у своїх повідомленнях лікарі-гігієністи. А на харчових підприємствах встановлені ще й додаткові фільтри для очищення води.

Присутні задавали спеціалістам, посадовцям багато запитань: про роботу санітарно-епідеміологічної служби, про поліпшення технології очистки води, про будівництво нових очисних споруд, про використання підземних вод, про передачу інфекційних захворювань через воду та інші. Особливо активними були представники громадських організацій.

Спілкування пройшло в атмосфері доброзичливості й порозуміння.

Співрозмовниками виявилися небайдужі люди до проблем забезпечення якісною питною водою населення регіону.

Висновки роботи круглого столу:
- консолідувати зусилля державних, громадських організацій, спрямовані на збереження водних ресурсів та їх заощадливого використання;
- підвищувати екологічну культуру населення;
- організаціям, що взяли участь у засіданні круглого столу, виставляти інформацію на своїх сайтах відносно якості питної води та про заходи щодо її поліпшення.

Присутні переглянули книжкову виставку “Її величність вода”.

Програма
Круглий стіл
“Вода і безпека харчування”

Привітання учасників круглого столу:

Ткач Валентина Григорівна, заступник начальника відділу державного моніторингу екологічних фондів, інформаційно-аналітичного забезпечення та зв’язків з громадськістю державного управління охорони навколишнього природного середовища в Кіровоградській області;

Ткаченко Оксана Василівна, заступник директора з основної роботи ОУНБ ім. Д.І. Чижевського

ВИСТУПИ:

1. Водоресурсний потенціал Кіровоградської області.
Фоменко Раїса Петрівна, заступник начальника обласного управління водних ресурсів, начальник відділу водних ресурсів.
2. Центральне водопостачання області.
Довжук Ольга Василівна, начальник головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації в Кіровоградській області. Співдоповідач: Романюк Микола Олександрович, обласне комунальне виробниче підприємство «Дніпро- Кіровоград».
3.Гігієнічна оцінка якості води.
Білов Анатолій Андрійович, лікар-гігієніст відділення комунальної гігієни державної санітарно-епідеміологічної служби Кіровоградської області. 4. Вода як технологічний компонент продуктів харчування.
Тунік Тетяна Михайлівна, доцент кафедри менеджменту і бізнесу Київського національного університету культури і мистецтв.
5. Безпека харчових продуктів для споживача.
Скапа Тетяна Володимирівна, лікар-гігієніст відділу харчування державної санітарно-епідеміологічної служби Кіровоградської області.
6. Роль води як фактора передачі інфекційних захворювань.
Смірнова Олена Георгіївна, головний інфекціоніст управління охорони здоров’я облдержадміністрації в Кіровоградській області.
7.Властивості води.
Дорош Олександр Олексійович, начальник відділу продаж ТОВ «Інфра-Сервіс-Аква».

ПРИСУТНІ:

1. Ковтунов Олександр Володимирович, заступник начальника державної екологічної інспекції в Кіровоградській області.
2. Гайдук Катерина Іванівна, начальник відділу моніторингу та використання водних ресурсів обласного управління водних ресурсів.
3. Лісова Тетяна Сергіївна, директор приватного підприємства «Екологічний кордон», активіст Кіровоградського відділення Всеукраїнської екологічної ліги.
4. Шестакова Людмила Володимирівна, керівник Кіровоградського осередку Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86».
Фон


Фон

[ HOME ]

Круглий стіл "Вода і безпека харчування"
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2011 Webmaster: webmaster@library.kr.ua