[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       
Головна |Наша діяльність | Фонд центру | Екокалендар | Фотогалерея| Корисні ресурси| Плани роботи 
[ HOME ]
Фон Чиста вода річок басейну Південного Бугу — мета, яка нас об‘єднує”
LOGO
Фон

Засідання круглого столу “Чиста вода річок басейну Південного Бугу — мета, яка нас об‘єднує”

18 травня 2013 р. о 10 год. в екологічному інформаційно-тренінговому центрі КЗ “ОУНБ ім. Д.І. Чижевського” відбудеться засідання круглого столу “Чиста вода річок басейну Південного Бугу — мета, яка нас об‘єднує”.

Вода – найважливіша складова життя людини та всього живого на землі, необхідний ресурс стабільного розвитку кожної країни. Серед усіх прісних водних ресурсів річкові води є найдоступнішими для використання людиною, проте їх обсяг становить лише 0,002 % від загальних запасів води на землі.

З далеких часів люди оселялися на берегах річок. Тут зароджувалися перші земні цивілізації, з’явилися перші поселення людей. Багато води спливло з того часу, але залежність суспільства від водних ресурсів не зменшується, а навпаки постійно зростає. Підвищуються вимоги до якості води. Не випадково 2005-2015 роки проголошені ООН Міжнародним десятиріччям дій «Вода для життя». Роль річок у житті людини настільки важлива, що на їх честь проголошуються свята.
З 2009 року щорічно у третю суботу травня відзначається День Південного Бугу,святкування якого започатковано у відповідності до рішення Басейнової ради Південного Бугу. Цього року свято річки припадає на 18 травня.

Тема, що пропонується до обговорення, має на меті привернути увагу спільноти до проблеми охорони водних ресурсів, їх раціонального використання та відтворення басейну річки Південний Буг як передумови покращення добробуту населення.

У засіданні круглого столу візьмуть участь представники державних установ, громадських екологічних організацій, фахівці, науковці, викладачі вищих навчальних закладів міста.
Розглядатимуться наступні питання:

  • річка Південний Буг, чинники, які впливають на її природний стан та напрямки дій з попередження її забруднення;
  • проведення моніторингу якості поверхневих вод у басейні Південного Бугу;
  • взаємодія та співпраця державних та громадських організацій з напрямку покращення стану довкілля басейну р. Південний Буг;
  • стан земельних ресурсів у басейні Південного Бугу та їх вплив на річки та водойми області.

         Запрошуємо всіх, хто цікавиться цими питаннями, взяти участь у роботі круглого столу.

Кіровоградське обласне управління водних ресурсів
КЗ «Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І. Чижевського»
Екологічний інформаційно-тренінговий центр

Програма
круглого стілу

«ЧИСТА ВОДА РІЧОК БАСЕЙНУ ПІВДЕННОГО БУГУ – МЕТА,
ЯКА НАС ОБ’ЄДНУЄ»

Кіровоград,
18 травня 2013 р.

 

            Місце проведення: Екологічний інформаційно-тренінговий центр КЗ “Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І. Чижевського”(м. Кіровоград, вул. Велика Перспективна, 24)
            Організатори: Кіровоградське обласне управління водних ресурсів, екологічний інформаційно-тренінговий центр комунального закладу “Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І. Чижевського”
            Мета проведення круглого столу: відзначити День Південного Бугу, святкування якого започатковано у 2009 році відповідно до рішення Басейнової ради Південного Бугу та проводиться щорічно у третю суботу травня; активізувати та привернути увагу спільноти до проблеми охорони водних ресурсів, їх раціонального використання та відтворення басейну річки Південний Буг як передумови покращення добробуту населення.

Час проведення: 10.00-12.30.

Робоча мова: українська, російська

Регламент виступів: до 15 хв.

Реєстрація учасників 09.30-10.00

 10.00-10.10 - Відкриття засідання круглого столу.
Фоменко Раїса Петрівна, заступник начальника- начальник відділу водних об’єктів Кіровоградського обласного управління водних ресурсів.
10.10-10.15 - Привітання учасників
Ткаченко Оксана Василівна, заступник директора з основної роботи
КЗ “Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І. Чижевського”.
10.15-10.20 - Гімн Південного Бугу.

ВИСТУПИ:

10.20-10.30 - Річка Південний Буг, чинники, які впливають на її природний стан та напрямки дій з попередження її забруднення.
Гайдук Катерина Іванівна, начальник відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод Кіровоградського обласного управління водних ресурсів.
Сокуренко Ігор Вікторович, інженер з використання водних ресурсів відділу використання водних ресурсів моніторингу вод
10.30-10.40 - Проведення моніторингу якості поверхневих вод в басейні Південного Бугу.
Жаравіна Оксана Ігорівна, начальник лабораторії моніторингу вод та грунтів Кіровоградської гідрогеолого-меліоративної партії.

 10.40-10.50 - Стан земельних ресурсів у басейні Південного Бугу та їх вплив на річки та водойми області.
Топольний Федір Пилипович, доктор біологічних наук, професор кафедри загального землеробства Кіровоградського національного технічного університету.
10.50-11.00 - Взаємодія та співпраця державних та громадських організації з напрямку покращення стану довкілля басейну р. Південний Буг.
Тарасенко Ірина Миколаївна, заступник начальника – начальник відділу водних ресурсів Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства.
11.00-11.10 — Проблеми, викликані великою зарегульованістю річок.
Лісова Тетяна Сергіївна, голова наукової ради Всеукраїнської екологічної ліги.
11.10-11.30 Співдоповідачі:
Медведєва Ольга Володимирівна, доцент,завідувачка кафедри екології та охорони навколишнього середовища КНТУ.
Шестакова Людмила Володимирівна, Голова Кіровоградського
місцевого осередку Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА – 86», голова ради Дитячої екологічної громадської організації «Флора».
11.30-12.30 — підведення підсумків роботи круглого столу.

До участі в роботі круглого столу запрошені: науковці, представники органів виконавчої влади та громадських організацій.

Модератор: Фоменко Раїса Петрівна, заступник начальника-начальник відділу водних об’єктів Кіровоградського обласного управління водних ресурсів.

 
[ HOME ]

Чиста вода річок басейну Південного Бугу — мета, яка нас об‘єднує”
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2013 Webmaster: webmaster@library.kr.ua