[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       
Головна |Наша діяльність | Фонд центру | Екокалендар | Фотогалерея| Корисні ресурси| Плани роботи 
[ HOME ]
Фон Засідання круглого столу «Розвиток співпраці між представниками влади та громади для захисту прав на доступ до водних об’єктів»
LOGO




Фон

Засідання круглого столу «Розвиток співпраці між представниками влади та громади для захисту прав на доступ до водних об’єктів»

20 лютого 2018 року в Орхуському центрі екологічної інформації відбувся круглий стіл «Розвиток співпраці між представниками влади та громади для захисту прав на доступ до водних об‘єктів». Захід проходив в рамках реалізації проекту «Захист права на доступ до водних об’єктів – справа самих громадян» громадською організацією «ЕКО ЛІГА ЦЕНТР».

В роботі круглого столу взяли участь представники державних установ, фахівці, науковці, громадські діячі та студенти природничо-географічного факультету педагогічного університету.

Результати реалізації проекту представила керівник проекту, доцент кафедри географії та геоекології Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В. Винниченка Ольга Гелевера. Завдяки діяльності громадської організації, вперше були зафіксовані та додані до web-системи «Інтерактивний реєстр екологічних проблем України» 150 фактів порушень розорювання прибережних захисних смуг. До органів виконавчої влади м. Кропивницького, Кіровоградської області надіслано 80 звернень про виявлені порушення природоохоронного законодавства та вимоги щодо усунення порушень. Було отримано відповіді від 18 селищних рад щодо проведення роз’яснювальної роботи серед населення та попередження про відповідальність за порушення природоохоронного законодавства.

Головний спеціаліст відділу екологічного контролю державної екологічної інспекції Олександр Яремчук зазначив, що діяльність активістів ГО «ЕКО ЛІГА ЦЕНТР» спонукала екологічних інспекторів посилити державний контроль за дотриманням прибережних захисних смуг. За фактами порушень, зафіксованих громадськими активістами, державною екологічною інспекцією накладено адміністративне стягнення з порушників природоохоронного законодавства у розмірі 510 грн. с. Седнівка та штраф 258 грн. с. Мар’янівка, за самовільне заняття земельної ділянки. Фахівці установи вивчають матеріали зафіксованих порушень прибережних захисних смуг берегової лінії Інгулу у межах Кіровоградській області та продовжать роботу з виявлення порушників природоохоронного законодавства та притягнення їх до відповідальності.

Заступник начальника Кіровоградського обласного управління водних ресурсів Катерина Гайдук проінформувала учасників заходу щодо правового режиму встановлення меж прибережних захисних смуг. «Проблема дійсно важлива і ситуація з цього питання складалася роками», зазначила фахівець. На сьогодні встановлення прибережних захисних смуг регулюється Водним кодексом, Земельним кодексом, методикою упорядкування водоохоронних зон, в межах яких уже встановлюються захисні смуги. Але, як зазначила Катерина Іванівна, має місце недосконалість законодавчої бази, яку треба доопрацювати фахівцям та юристам.

Учасники круглого столу зазначили важливість проблеми та необхідність співпраці між органами самоврядування, державними установами та громадськістю у вирішенні питань захисту прав доступу громадян до водних об’єктів.

На завершення зустрічі присутні переглянули фотовиставку «Невідомий Інгул».

Аліна Осокіна,
керівник Орхуського центру екологічної інформації


Фон


Фон

[ HOME ]

Засідання круглого столу «Розвиток співпраці між представниками влади та громади для захисту прав на доступ до водних об’єктів»
Фон Фон © ОУНБ Кропивницький 2018 Webmaster: webmaster@library.kr.ua