[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       
Головна |Наша діяльність | Фонд центру | Екокалендар | Фотогалерея| Корисні ресурси| Плани роботи 
[ HOME ]
Фон До Всесвітнього дня водних ресурсів Інформаційна платформа «Вода для всіх»
LOGO




Фон

До Всесвітнього дня водних ресурсів
Інформаційна платформа «Вода для всіх»

26 березня 2019 року в рамках Всесвітнього дня водних ресурсів, який відзначається щорічно 22 березня і має за мету привернути увагу людської спільноти до проблем збереження і охорони водних ресурсів, для студентів Кропивницького коледжу харчування та торгівлі фахівці Орхуського центру екологічної інформації провели інформаційну платформу «Вода для всіх».

З повідомленнями виступили спеціалісти та фахівці Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області, Департаменту екології та природних ресурсів, санітарно-епідеміологічної служби, Держпродспоживслужби, науковці, співробітники компанії мережевого маркетингу відомого бренду водних фільтрів, представники громадських організацій екологічного спрямування.

Катерина Іванівна Гайдук, заступник начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області, поінформувала присутніх про план дій щодо досягнення доброго стану вод в області, про зміни в управлінні водними ресурсами та законодавчу базу згідно вимог ЕС.

Презентація: План дій щодо досягнення доброго стану вод.

З виступу Олександра Володимировича Гулая, доктора біологічних наук, доцента, декана природничо-географічного факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім.В.К. Винниченка, учасники дізнались, наскільки багаті на флору і фауну водні об’єкти Кіровоградської області. Науковець звернув увагу, що 113 тварин, які мешкають на території області, занесені до Червоної книги України.

Ольга Володимирівна Медведєва, кандидат біологічних наук, доцент, завідувач кафедри екології та охорони навколишнього середовища Центральноукраїнського національного технічного університету, представила екологічні проблеми річки Дніпро та шляхи їх вирішення. В своїй презентації Ольга Володимирівна окреслила основну причину поганої якості води в Кременчуцькому водосховищі – це втрата біорізноманіття.

Презентація: Екологічні проблеми річки Дніпро в районі водозабору водогону “Дніпро-Кіровоград”

В ході роботи Інформаційної платформи велику увагу організатори приділили інформованості учасників про якість питної води в регіоні.

Так, Дмитро Вікторович Орлов, завідувач відділу організації досліджень Державної установи «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України», повідомив, що в 2018 році проведено 2599 проб водопровідної води на санітарно-хімічні показники, 27% не відповідають державним санітарним нормам. За мікробіологічними показниками (357 проб) – не відповідають 8,6 %. Це свідчить про необхідність систематичної дезінфекції та промивки водопровідних мереж.

За словами фахівця, 70% вод з громадських та індивідуальних колодязів області за результатами досліджень також не відповідають санітарно-хімічним нормам. Найбільшою небезпекою води з колодязів області є нітрати, які дуже небезпечні для здоров‘я людини.

В 2018 році установою проводилися дослідження води лікувальних та навчальних закладів області на вміст радону. В 5 районах області (Бобринецькому, Знам‘янському, Добровеличківському, Вільшанському, Кропивницькому) і місті Кропивницькому вміст радону перевищено до 222 Бк/л (нормативне значення 100 Бк/л).

Більш детальну інформацію можна дізнатися з офіційного сайту установи: www.labcentr.kr.ua

Контроль якості питної води та джерел водопостачання в регіоні також проводить головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області. Начальник Кіровоградського районного управління установи Віктор Павлович Заброда навів дані про стан водопостачання в області за 2018 рік, а також наголосив на необхідності активізації роботи з місцевими органами влади та самоврядування щодо забезпечення належних умов утримання об‘єктів, джерел водопостачання та якості питної води, яка постачається населенню.

У ході заходу менеджери компанії мережевого маркетингу відомого бренду водних фільтрів провели тестування різних зразків питної води і порадили учасникам очищати воду за допомогою різноманітних фільтрів.

Члени громадських об’єднань поділилися власним досвідом, як зберегти здоров’я свідомим вибором питної води.

Завершилася інформаційна платформа екологічним флеш-мобом, в якому взяла участь студентська молодь.

Аліна Осокіна,
заввідділом відділу документів
з економічних, технічних та природничих наук
обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.І.Чижевського,
керівник Орхуського центру екологічної інформації


Фон


Фон

[ HOME ]

До Всесвітнього дня водних ресурсів Інформаційна платформа «Вода для всіх»
Фон Фон © ОУНБ Кропивницький 2019 Webmaster: webmaster@library.kr.ua