Статистичний портрет читача
[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Стистичний портрет читача (актуальність: січень 2000 року)

Фон
ЗМІСТ


Соціальні групи читачів
Курйозна статистика

ВУЗи

Стать читачів


Школи
Топ-десятка найпоширеніших прізвищ читачів

Фах читачів
Топ-десятка найпоширеніших жіночих імен

Розподіл читацьких квитків
Топ-десятка найпоширеніших чоловічих імен

Пільги
Найрідкісніші імена

Вчена ступінь
Висновки

Наукові звання
Жахлива статистика бібліотеки

Віковий склад

На протязі майже трьох років у Кіровоградській державній обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Д.І.Чижевського діє локальна комп'ютерна мережа, в складі якої провадяться не тільки роботи по створенню Електронного каталогу бібліотеки, а й система комп'ютерного обліку читачів. У майбутньому це дасть змогу перейти до безпаперової технології обслуговування читачів, тобто стануть реальними можливості тільки комп'ютерного пошуку літератури, оформлення її до видачі та повернення, статистичного обліку та інше. Роботи над поповненням Електронного каталогу ведуться вже другий рік, але на жаль, це процес не одного року. База даних читачів нашої бібліотеки вже існує в ЗАКІНЧЕНОМУ ВИГЛЯДІ та поповнюється щоденно в поточному режимі.

До вашої уваги пропонується комп'ютерний статистичний аналіз читацької   бази даних за останні два роки, метою якого є спроба визначити склад, чи якщо можна так висловитись, "обличчя" читачів Кіровоградської обласної наукової бібліотеки.

Якщо соціальний склад читачів найкрупнішої бібліотеки регіону представити у вигляді "короваю", то він має ось такий вигляд:

Соціальний склад читачів (5674 bytes)

1а - Наукові працівники

1е - Працівники культури
1б - Керівники підприємств, установ,                                  працівники держадміністрації 2 - Робітники
1в - Інженерно-технічні працівники 3 - Студенти

1г - Працівники сільського господарства

3а - Учні
1д - Працівники освіти 4 - Пенсіонери та читачі без освіти
1ж  - Медичні працівники
1з - Планово-фінансові працівники

 

Найбільш чисельними соціальними групами наших читачів є СТУДЕНТИ, ПРАЦІВНИКИ ОСВІТИ, ІНЖЕНЕРНО-ТЕХНІЧНІ ПРАЦІВНИКИ та УЧНІ, що цілком і повністю підтверджує наш статус: "універсальної науково-технічної", а зважаючи на те, що серед цих категорій присутня значна кількість не тільки "технічних" читачів, то й гуманітарної теж.

Студенти - найчисельніша категорія читачів і складає 36% від загальної кількості. Це студенти практично усіх навчальних закладів міста, як вищих так і середніх. Крім того, комп'ютерна система відзначає присутність студентів не тільки нашої області, а й Черкаської, Львівської, Дніпропетровської, Київської, Одеської, Запорізької областей. Між іншим, розподіл за освітою усіх читачів бібліотеки виглядає наступним чином:

Вищі навчальні заклади (4667 bytes)

На наш погляд цікавою може стати картина розподілення кількості читачів-студентів серед найкрупніших ВУЗів нашого міста, але й разом з читачами-викладачами відповідно:

  

КДПУ - Кіровоградський Державний Педагогічний Університет

КІСМ - Кіровоградський Інститут Сільськогосподарського Машинобудування

КІРУЕ - Кіровоградський Інститут Регіонального Управління та Економіки

ДЛАУ - Державна Льотна Академія України

КПА - Кіровоградська Педагогічна Академія

Аналіз цієї залежності несподівано наштовхує на думку, що незалежно від відомчих бібліотек цих ВУЗів (їх розміру, кількості та галузевої спрямованості книжкового фонду) спостерігається стійка залежність відповідності кількості студентів та викладачів між цими учбовими закладами. Іншими словами можна припустити, що як широко використовували наукову бібліотеку в своєму навчанні викладачі, так використовують її зараз - відповідного вимагають від своїх студентів. Можливо, це вливає на якість та повноту учбового процесу... але це тільки наше припущення.

Серед навчальних закладів, які дають середню освіту, найбільш нас зацікавили СЕРЕДНІ ШКОЛИ. Комп'ютерна система реєструє наявність читачів практично усіх шкіл нашого міста. Крім того, серед читачів бібліотеки присутні багато представників шкіл райцентрів, селищ області (Знам'янка, Світловодськ, Бобринець, Мала Виска, Олександрія, Новомиргород, Добровеличківка, Долинська, Новгородка, Новоархангельск, Устинівка, Помічна), а також декілька шкіл Черкаської області - міст Сміла, Ярів та Каніж.

Серед шкіл абсолютну першість посідають учні Кіровоградського кібернетико-технічного коледжу в порівнянні з учнями усіх середніх шкіл міста:

КОЛЕДЖ - 301 учень

СЕРЕДНІ ШКОЛИ - 253 учні

Розподіл читачів-учителів та читачів-учнів шкіл виглядає наступним чином:

Середні школи (10091 bytes)

Середні школи (400 bytes)         

Серед читачів бібліотеки які вже закінчили своє навчання у будь-яких закладах, наша система реєструє 1113 різновидів спеціальностей. Ось 32 найбільш поширені з них:

     Фах читачів (7498 bytes)

Місце роботи працюючих читачів налічується 3804 найменувань як у Кіровограді, так і за його межами.

  [Зміст | Наступна | Home]

© Copyright ОУНБ Кіровоград 1998-1999

[ HOME ]

Стистичний портрет читача
Фон Фон © ОУНБ Кропивницький 1999-1999 Webmaster: webmaster@library.kr.ua