[HOME]
Кіровоградська область  
DC.Metadata       

[ HOME ]

Новини

Кіровоградського обласного театру ляльок


Вистави скасовано, але робота триває

На жаль, у зв’язку із запровадженням карантину, в області припинено проведення усіх масових заходів, у тому числі скасовано й вистави нашого театру. Але творчий процес, що поєднує виготовлення декорацій , реквізиту, ляльок та проведення репетицій вистави «Ніч перед Різдвом», триває невпинно. Трішки незвичний і кумедний вигляд мають працівники у медичних масках, особливо актори, емоції яких читаються лише в очах та у голосі. Але здоров’я на першому плані, та й переносити постановочний процес на інший час неможливо. Тож незручності не враховуються. Тим паче, що згадана вистава – це перший досвід такої масштабної роботи наших лялькарів для дорослого глядача. Тому і хвилювання, і карантинний режим, і творче напруження інколи заставляють понервувати. Та врешті все йде за планом і, якщо термін запобіжних протиепідемічних заходів не подовжиться, прем’єра відбудеться 27 листопада 2009 року о 18.00 годині та 29 листопада о 16.00. Чекатимемо з нетерпінням на ваші відгуки.



Золотії ювілеї – і троянди, і лілеї…

Лише декілька днів тому директор театру Григорій Миколайович Педько приймав вітання з присвоєнням йому звання «Заслужений працівник культури України». І знову свято – золотий Ювілей від дня народження (09 листопада 1959 року). З самого ранку з вітаннями до ювіляра завітали заступник голови обласної ради Яків Андрійович Бондар та начальник управління власності Людмила Леонідівна Астаф’єва. А в обідню перерву увесь колектив театру, гості та друзі зібралися у глядацькій залі. Квіти, подарунки, телеграми, безліч вітальних листівок, вірші, щирі побажання від колег, друзів, співробітників. Приємним сюрпризом став несподіваний візит і привітання мера міста Володимира Тихоновича Пузакова.

Невеличкий екскурс у минуле ювіляра, завдяки переглянутому слайд-шоу, сколихнув приємну теплу хвилю у всіх присутніх. Далі, як водиться, були тости, пісні, танці. А надвечір завітали з привітаннями колеги-директори обласних закладів культури і мистецтв на чолі з начальником управління культури і туризму облдержадміністрації Наталею Юріївною Овчаренко. Хтось із співробітників наступного дня наполегливо допитувався, що відчув ювіляр з переходом на другу півсотню, на що директор з гумором відповідав «вибачте, не помітив». І у цьому дійсно є своя правда. Адже у вирі останніх подій: відкриття театрального сезону, організації звіту художніх колективів області у м. Києві, отримання заслуженого звання , відвідин запорізьких колег-ювілярів (театру ляльок Запоріжжя виповнилося 70), підготовки нової вистави під час карантину, а найголовніше, організації урочистих заходів з нагоди 70-річчя нашого театру, запланованих на 10 грудня, відзначення свого «золотого» ювілею для Григорія Миколайовича стало приємним черговим вирішеним питанням у напруженому директорському графіку. Тож хочемо ще раз привітати нашого «батька»- ювіляра і побажати йому й надалі такої ж настирної творчої невгамовності, ніколи не зупинятися на досягнутому, здійснення усіх планів, мрій і потаємних бажань і, звичайно ж, здоров’я, щастя, родинного благополуччя і Божого благословення на добрі справи. А ми - завжди з Вами.



Віват, академічному або п’ятниця, 13-е…

«Григорію Миколайовичу, Вам у цьому році таланить. Вітаю Вас і Ваш колектив з прекрасною нагородою до ювілею! Тільки що мені зателефонували з міністерства, підписано наказ про надання Вашому театру статусу «академічного»! – таку новину директор отримав вранці 13 листопада від начальника управління культури і туризму облдержадміністрації Наталії Юріївни Овчаренко. Не в змозі стриматися від радості й ейфорії застрибали й заплескали в долоні з вигуками «Ура!» всі, хто почув ці слова від директора, зустрівшись з ним у коридорі театру. Щаслива новина миттю розлетілася по усіх кабінетах та відділах. Не ймучи віри почутому (адже документи до міністерства потрапили лише місяць тому, та ще й містична дата вносила деякі сумніви), з загадковим блиском в очах перепитували один одного актори та інші працівники, але впевнившись у достовірності та надійності джерела інформації, задумливо починали мріяти та прикидати, що це дасть театру… Єдине й незаперечне, на чому одноголосно зійшлися думками, то це – відповідальність і, звичайно ж, високий художньо-творчий рівень роботи. Та якщо згадати про досягнення колективу за останні років 10, можемо гідно підсумувати, нагорода дійсно заслужена. Тож віват Кіровоградському академічному! Тримати марку урочисто обіцяємо!



Звання з рук Президента

16 жовтня 2009 року в Національному палаці «Україна» звітували майстри мистецтв та художні колективи нашої області в рамках заключного етапу Фестивалю мистецтв з концертною програмою «Благословенна ти, Земле Кіровоградська!»

Після концерту Президент України Віктор Ющенко нагороджував учасників звіту та кіровоградських митців. Директор нашого театру Григорій Миколайович Педько, який 26 років пропрацював у галузі культури і мистецтва, третій рік поспіль брав безпосередню участь в організації звіту, за високі творчі досягнення та вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва отримав звання «Заслужений працівник культури України». Нагорода з рук Президента, численні щирі привітання колег, друзів та знайомих приємно збентежили душу. У багатьох присутніх з вуст вихопилося «нарешті!», «заслужено». Увесь колектив театру приєднується до привітань і щиро вірить, що таке визнання додасть сил, наснаги, бажання ще більше розвивати та розбудовувати наш прекрасний заклад і мистецтво театру ляльок. Вітаємо! Так тримати!



Вересневі розсипи самоцвітів

В останню суботу вересня теплі сонячні промені та п’янкий аромат осінніх квітів «Хутора Надії» лагідно огорнули учасників та гостей ХХХІХ Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти».
І просякнуте духом талановитих митців-корифеїв повітря батьківської землі І.Карпенка-Карого знову наповнилося неповторними переливами українських пісень, проникненних віршів та монологів учасників самодіяльних та професійних колективів України. Наші лялькарі вже декілька років поспіль традиційно розпочинають це святкове урочисте дійство. Цього разу гості і учасники свята вщент заповнили залу літнього театру і щиро аплодували акторам Л.Черкашиній, І.Кущ, Т.Ігнатьєвій та Г.Стогодюку, які чудово зіграли виставу за п’єсою Р.Качанова «Курочка Ряба». А вже у неділю завзяті театрали з нетерпінням очікували початку вистави «Мауглі», яку в рамках свята на базі нашого театру показували артисти Київського обласного музично-драматичного театру ім. П.Саксаганського (м. Біла Церква). Святкові заходи триватимуть протягом усього тижня, тож любителі театрального мистецтва зможуть насолодитися артистизмом акторів професійних колективів.



Заходьте, ми відкрилися.

У неділю 6 вересня о 12.00 годині виставою «Таємниця рудого Жевжика» за п’єсою В. Нестайка ми відкрили 71-й театральний сезон. Не дивлячись на негоду, переглянути першу виставу сезону зібралися близько 120 наших шанувальників. З веселими іграми та забавами до малечі поспішили й улюблені казкові герої: пес Шарик з «Простоквашина» та котик Мурчик з «Бременських музик». Педагог-організатор театру Юлія Самосьєва підготувала для малечі та їх батьків цікаву вікторину з різними веселими завданнями та призами. Кажуть, є така прикмета, якщо починаєш нову справу у дощ, обов’язково буде удача. Будемо сподіватися, що цей театральний сезон принесе не менше прекрасних творчих здобутків та нових цікавих прем’єр
Хоча швидко промайнула літня відпустка, але й вона принесла приємну новину для нашого колективу. 21 серпня на урочистостях з нагоди 18 річниці незалежності України, що проходили в обласній філармонії, актриса театру, провідний майстер сцени Вікторія Ставріаніді - Стогодюк нагороджена званням Заслужена артистка України. Ми дуже пишаємося і щиро вітаємо Вікторію з чудовим досягненням. sПопереду грандіозна робота з підготовки урочистостей з нагоди 70-річчя нашого театру, які плануються на першу декаду грудня, тому дуже хочеться, щоб до цього часу завершилися ремонтні роботи приміщень: фойє, музейної кімнати та інших, щоб запрошені гості, колеги, постійні відвідувачі та й ми самі затишно і комфортно почували себе у стінах нашого театру. Бажання велике є, залишилося зовсім трішки – віднайти необхідні кошти. Тож працювати є над чим, особливо директорові театру Григорію Миколайовичу Педьку. Побажаємо йому терпіння й наснаги у цій нелегкій справі, а ми, чим зможемо – допоможемо.



У веселу літню пору

Весело й цікаво проходять літні канікули для дітей, відпочиваючих в оздоровчих таборах області. Безліч конкурсів, ігор, розваг, підготованих вожатими, приносять неабияке задоволення. А перегляд спектаклів нашого театру дозволяють дітям поєднати приємне з корисним. Але й та малеча, що залишилася вдома теж має нагоду гарно провести час, відвідуючи міський дендропарк. Бо саме там на них щонеділі чекають різні герої улюблених театральних вистав. Свіже повітря й спів птахів вдало супроводжують казкове дійство, що розгортається на парковій сцені.
На стаціонарі теж не припиняється творча робота. На протязі червня-липня кожну суботу та неділю у незмінний час прохолода театральної зали ласкаво огортає своїх маленьких відвідувачів і веде у чарівний світ казки. Особливо приємні враження від нашої роботи залишили американські гості на чолі з відомим театральним діячем Павлом Босим, які нещодавно завітали до нашого театру. Іноземні театральні митці були зачаровані високою акторською майстерністю наших лялькарів.

Ще не настав час відпочивати й театральним цехам. Вже зараз іде підготовка матеріальної частини до нової вистави за однойменною повістю М.В.Гоголя «Ніч перед Різдвом», режисером-постановником якої стане заслужений діяч мистецтв України Євген Гімельфарб. Прем’єра вистави попередньо призначена на листопад 2009 року. Так ми і працюємо. Заходьте, будемо раді.



І свято, і конкурс, і довгоочікувані дарунки

На чисельність розваг у нашому театрі відвідувачам скаржитись не доводиться (щотижня на стаціонарі проводяться різноманітні ігрові програми з врученням дарунків та солодощів), але є традиційний конкурс, що носить назву «Кращий глядач сезону», на підсумки якого треба чекати майже цілий рік. Зміст його полягає у заохочуванні винагородами глядачів, що на протязі сезону найчастіше відвідували вистави театру. Окрім гарних іграшок, сувенірів, цукерок та спеціальних грамот і подяк, переможці конкурсу нагороджуються ще й річним абонементом на відвідування вистав театру у наступному сезоні. Можливо, хтось скаже, що у цьому немає сенсу, бо конкурсанти вже й так передивилися усі вистави, але давайте пригадаємо, скільки разів у своєму житті ми із задоволенням поверталися до перегляду найулюбленіших мультиків, кінофільмів чи концертів. Отож бо! А якщо зауважити ще й на безкоштовність поєднання приємного з корисним, особливо у наш час, сумніви відпадають самі собою. На цей раз у конкурсі взяли участь восьмеро дітей, а переможцями визначено Мірошниченко Настю та Котельникова Павлика, які назбирали 52 та 49 квитків відповідно.



Підведення підсумків конкурсу співпало з святковими заходами до Міжнародного дня захисту дітей. Окрім безкоштовної для малят вистави «Вовченятко з казкової торби» В.Гольцова, був проведений конкурс малюнку на асфальті «Моя мрія» та гра-розвага «Дитяче караоке». Дарунки і солодощі отримали усі присутні діти.


Вистави театру в рамках свята також переглянули вихованці дитячого будинку та маленькі жителі м. Знам’янки, діти, відпочиваючі у санаторно-курортному комплексі «Лісова пісня», відвідувачі дендропарку м. Кіровограда. А вихованці Новомиргородської спеціалізованої школи-інтернату та Кіровоградського дитячого будинку «Барвінок», яких запросили взяти участь у щорічній благодійній акції «Свято білої квітки», що проходила на території Свято-Преображенського собору, окрім концертної програми із задоволенням спостерігали за пригодами маленького вовченятка з вистави театру.

Вітаємо іменинника й зустрічаємо гостей

Кожній людині приємно отримувати дарунки, а особливо, у День народження. Нещодавно наша театральна родина відзначила чергову поважну річницю головного художника театру, заслуженого працівника культури України Василя Макаровича Остапенка. До привітань лялькарів приєдналися і гості: директор обласного меморіального музею ім. М.Кропивницького М.О.Галицький та російський колега, колишній актор Московського державного академічного центрального театру ляльок ім. С.Образцова, засновник Московського театру ляльок «Альбатрос», заслужений артист Росії Володимир Михітаров. Зустріч вийшла теплою і невимушеною.

Відгомін «Подільської ляльки»

Нещодавно колектив нашого театру повернувся з Шостого Міжнародного фестивалю театрів ляльок «Подільська лялька», що проходив з 12 по 15 травня у м. Вінниці. На суд журі і глядачів була представлена прем’єрна вистава «Колобок» за п’єсою Є.Патрика. І хоча у деякій мірі ми ризикнули, насмілившись продемонструвати роботу цьогорічної випускниці мистецького факультету Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім.І.Карпенка-Карого Венери Ібрагімової, а не визнаного майстра з багаторічним стажем і досвідом, та результат був того вартий. Прекрасна реакція глядачів, приємні відгуки журі та колег, і, нарешті, Диплом фестивалю та лялька-сувенір,- такі здобутки колектив отримав у дарунок від «Подільської ляльки».

А окрім того ще й знайомства з лялькарями Аджарії, Дагестану, Татарстану, Румунії, Росії та дружні зустрічі з українськими колегами залишать у пам’яті чудові спогади. Гран-прі фестивалю завоював колектив Рівненського академічного обласного театру ляльок, який представив незрівняний твір Лесі Українки «Лісова пісня» у постановці Олександра Іноземцева ( нашим глядачам він знайомий постановкою вистави «Курочка Ряба»). Сподіваємося, продовження творчої співпраці з Олександром не примусить себе довго чекати, і наш репертуар ще поповниться гарними виставами.


Зустріч з ветераном

Як приємно через багато років зустріти гарного знайомого, та ще й колишнього колегу, особливо, якщо ця зустріч несподівана. Так вийшло під час урочистостей до Дня перемоги. 9 травня 2009 року на території Меморіалу Слави наші працівники виявили бажання сфотографуватися з дуже веселим та енергійним ветераном війни, який мав, як на 82-річну людину, цікавий та неординарний вигляд (зачіска «хвостик» на думку наших театралів зовсім не поєднувалася зі щільно прикрашеним медалями й орденами піджаком усміхненого дідуся). Та яким було здивування колективу, коли під час знайомства виявилося, що цей «дідусь» - наш колишній працівник, - у 1981-82 роках Топніков Георгій Олександрович втілював у життя свої вміння і творчі знахідки у якості завідуючого постановочною частиною театру. Запрошення лялькарів завітати до театру колега прийняв з великою радістю. Не можна передати словами тієї вдячності, з якою зустрічали ветерана колишні підлеглі, костюмер Валентина Прилипко та бутафор Галина Кравчук. Міцним потисканням рук та дружніми обіймами зустрів колишнього колегу й головний художник театру, заслужений працівник культури України Василь Остапенко. Спільні спогади про роботу над прекрасною виставою «Сонячний промінчик» А.Попеску, яка стала Лауреатом фестивалю румунської драматургії у Москві, та цікаві робочі моменти приємною хвилею зігріли серце.

А потім сталося маленьке диво: впродовж майже трьох годин ми не могли відірвати захоплених поглядів від демонстрації експонатів Георгія Олександровича, які він завбачливо підготував для зустрічі: картини, графічні роботи, книжечки, ляльки, фотокартки і багато розповідей про правильний образ життя. Як виявилося пізніше, прекрасну форму і здоровий вигляд у 82 роки наш колега підтримує завдяки заняттям (!) «йогою». Ми позаздрили.

На згадку про зустріч Георгій Олександрович залишив одну з принесених картин, яка посяде гідне місце у театральному музеї, а натомість отримав запрошення на урочистості з нагоди 70-ї річниці створення обласного театру ляльок, які попередньо плануються на листопад 2009 року. До речі, для підготовки свята ми запрошуємо завітати до нас усіх колишніх працівників театру, або їх рідних зі своїми спогадами та фотоматеріалами у будь-який зручний для них час. Чекатимемо.


«Спасибо за волшебство, удовольствие и радость»

Багато подібних приємних слів на адресу колективу залишили у книзі відгуків перші глядачі прем’єрної вистави за п’єсою Євгена Патрика «Колобок», яка відбулася 7 та 10 травня 2009 року. Хоч тривалість першого спектаклю була дещо довшою, майже 55 хвилин, та маленькі любителі театру з великою увагою і задоволенням слідкували за допитливим Колобком та його пригодами. Актори увесь свій артистичний дар з часточкою серця і любові вклали в кожного героя казки. «Очень добрый сценарий, очаровательная, зажигательная музыка! А еще изюминка в том, что было много юмора, понятного и детям и взрослым»,- так висловила свою думку одна з постійних відвідувачок театру. Можна зробити приємні висновки, що репертуар театру поповнився ще одним гарним твором. Сподіваємося, що таку ж високу оцінку за свою дипломну роботу отримає і Венера Ібрагімова, яка і здійснила цю постановку в якості режисера-постановника. Тепер будемо чекати відгуків професійного журі та вінницьких глядачів, на суд яких в рамках V Міжнародного фестивалю театрів ляльок «Подільська лялька» наш колектив представить саме цю виставу. Побажаємо ж нашим колегам вдалого виступу.

Готуємося до нової прем’єри!

Не один десяток версій славнозвісної народної казки «Колобок» втілювали на сцені майстри театрів ляльок. І маленькі глядачі Кіровоградщини теж мали нагоду неодноразово пересвідчитися у підступних намірах різних казкових героїв цього безсмертного твору. А незабаром, напередодні Дня перемоги, у нашому театрі планується ще одна прем’єра, інтерпретація «Колобка» за п’єсою Є.Патрика. Режисер-постановник вистави - студентка Київського Національного університету театру, кіно і телебачення Венера Ібрагімова. Це її друга робота після «Кумедних крукоруків» за п’єсою В.Виходцевського. Художник-постановник – заслужений працівник культури України Василь Остапенко. Оригінальне музичне оформлення до вистави здійснив кіровоградський композитор, відомий за багаточисленними сучасними дитячими пісеньками, Олексій Харченко. У виставі будуть зайняті актори театру: Олена Беляєва, Володимир Кравченко та Вікторія Ставріаніді-Стогодюк. Сподіваємося, нова робота наших майстрів приємно порадує любителів мистецтва театру ляльок.
Завітайте до нас 7 та 10 травня на прем’єру вистави і залиште нам свою думку про нову роботу.

Усі на толоку!

Весело і завзято виконували свої завдання працівники нашого театру під час різноманітних заходів толоки. Свіжим і причепуреним виглядом тепер радує відвідувачів і просто перехожих театральне подвір’я, клумби, дерева, пофарбовані технічні приміщення та різні приладдя.

    

Перед великодніми святами лад наведено майже скрізь. Залишилося завершити косметичний ремонт декількох театральних приміщень, який до речі виконується власними силами, і без турбот зустріти Велике Христове воскресіння.

        

Творчий склад, на сцену!

З великим піднесенням пройшли урочистості з нагоди Міжнародного дня театру. Численні привітання колег, приємні слова вдячності, заслужені нагороди, подяки і грамоти, море квітів, радісні посмішки вдячних глядачів і щасливий блиск в очах «винуватців» свята, - все як у казці. Лише трішки у цей день довелося понервувати творчому складу, задіяному у підготовці нової вистави «Курочка Ряба» за п’єсою Р. Качанова, прем’єра якої відбулася одразу після урочистої церемонії. Але по закінченні останнього музичного акорду актори полегшено зітхнули, тому що зал вибухнув дружними й тривалими оваціями, підтверджуючи тим самим, що працюємо ми не дарма.

  

Нова вистава посяде гідне місце у репертуарі нашого театру. Режисер-постановник Олександр Іноземцев залишився дуже задоволений талантом і майстерністю наших митців. Щирі слова подяки, залишені глядачами у книзі відгуків, довго зігріватимуть серця нашим працівникам і даруватимуть відчуття потрібності своєї професії. Приємно.

  

ЗАСЛУЖЕНЕ ВИЗНАННЯ

Нещодавно спеціальна комісія облради визначила переможців обласної премії у галузі «Духовний скарб Кіровоградщини» за 2008 рік. Серед семи претендентів у номінації «За внесок у розвиток професійного музичного, театрального, хореографічного, фото- та кіномистецтва» переміг актор нашого театру, провідний майстер сцени Геннадій Стогодюк. 23 березня під час урочистої церемонії, присвяченої Всеукраїнському дню працівників культури, голова обласної державної адміністрації В.К. Моцний та голова облради М.О.Сухомлин привітали лауреатів премії з чудовими досягненнями. Кажуть, якщо людина талановита, то обов’язково в усьому. Не знаю, як щодо інших, але що стосується Геннадія Михайловича, це твердження повністю співпадає.
За 26 років роботи у Кіровоградському обласному театрі ляльок, куди у 1983-му молодим спеціалістом після закінчення Дніпропетровського театрального училища потрапив Геннадій, ним зіграно понад 70 різнохарактерних ролей у 50 виставах. Висока акторська майстерність, універсальне амплуа, спокійний, виважений, чуйний, мислячий, творчий і дуже талановитий. Можна довго ще продовжувати цей перелік чеснот, та краще все ж таки побачити на власні очі чудових героїв: голосистого солом’яного Бичка, простакуватого і наївного Вовчика-братика, неперевершеного Хому («Про Хому та щуку»), хороброго і ліричного Лускунчика, кумедного крукорука Марудика, невгамовного Карлсона, а ще безліч різнохарактерних півників, котиків, вовченят, ведмежат та інших персонажів у виконанні чудового талановитого актора. Приходьте і переконайтеся. У нас працюють найкращі!



Зі святом, лялькарі і театрали!

Березень багатий чудовими професійними святами працівників сфери культури та мистецтв: Міжнародний день лялькара, започаткований Радою УНІМА 21 березня 2003 року, Всеукраїнський день працівників культури та аматорського мистецтва, що святкується 23 березня та 27 березня - Міжнародний день театру. І ми радо вітаємо усіх працівників, причетних до цієї галузі.
Театр ляльок - унікальне явище у сфері мистецтва: за своєю дивною простотою і водночас за своєю багатозначимістю – це справжній Всесвіт таємничого і образного, загадкового і феєричного. Цей казковий світ таїть у собі невинність дитинства, його чистоту й безпосередність, дивним чином поєднаних з віковічною мудрістю буття. Виникаючи у реальному часі і просторі, театр ляльок повертає нашим душам істину сутність, допомагає повернутися у безтурботний світ дитинства.
Цього року колектив театру підготував до свята прем’єру вистави «Курочка Ряба» за п’єсою Р.Качанова у постановці Олександра Іноземцева. Весела й неординарна сатирично-комедійна казка про справжні людські цінності з прекрасною музикою Василя Якубовича та сценографією головного художника театру, заслуженого працівника культури України Василя Остапенка з яскравими, неповторними образами, створеними Геннадієм Стогодюком, Лідією Черкашиної та Інною Кущ , подарують приємні хвилини не тільки малечі, але й дорослим глядачам. Завітайте до нас на свято, урочистості до якого заплановані на 11 годину 27 березня 2009 року. Чекатимемо.


Зустріч з ветеранами сцени

24 березня на запрошення працівників краєзнавчого музею у приміщенні меморіального музею ім. М.Л.Кропивницького відбулася зустріч ветеранів сцени з працівниками Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького та Кіровоградського обласного театру ляльок. Теплі спогади про колишніх працівників та працюючих ветеранів поєднали два колективи в одну велику мистецьку родину. Згадувалися й різні кумедні ситуації, і хвилюючі моменти слави, і звичайно ж спільні, болючі проблеми сьогодення. Актриса нашого театру, провідний майстер сцени Вікторія Ставріаніді-Стогодюк запропонувала присутнім невеличкий майстер-клас з ляльководіння, що дуже порадувало і зацікавило «старших братів». Після декламування віршів про театр, життя і кохання, усі присутні хвилиною мовчання ушанували пам’ять тих, хто все своє життя віддав служінню Мельпомені.


Вітаємо з першим 10-річчям!

Напередодні свята мужності, Дня захисника Вітчизни, Григорій Миколайович Педько приймав привітання від колег з нагоди 10-річного ювілею офіційного призначення на посаду директора Кіровоградського обласного театру ляльок. Пройдений шлях був різним: інколи - важким і нестерпним, інколи – приємним і знаковим. Успішні виступи колективу на різноманітних фестивалях, знайомства з відомими митцями України та світу, оновлений репертуар театру, розширення матеріальної бази, поступове осучаснення будівлі, - все це неабияк гріє душу і вселяє надію у подальший розвиток.

Одним з найкращих подарунків до ювілею стало завершення першої черги капітального ремонту приміщень театру. Наші працівники навіть не очікували такого казкового перетворення частини сторічної будівлі, наскрізь «з’їденої» грибком, у сучасні світлі й затишні офісні «апартаменти». Та ще й кімнату для гостей обладнали. Тепер можемо без додаткових витрат з комфортом приймати приїжджих митців. А їх у цьому році очікується немало…

Григорій Педько, невтомний реформатор, постійний генератор творчих ідей, прекрасний господарник, не дивлячись на фінансово-економічні негаразди, що вирують навколо, з вірою і оптимізмом дивиться у майбутнє і будує далекоглядні творчі плани .

Три нові постановки з запрошеними режисерами, участь у VI Міжнародному фестивалі театрів ляльок «Подільська лялька» у м. Вінниці, урочистості з нагоди 70-річчя створення Кіровоградського обласного театру ляльок, - ось неповний перелік першочергових завдань, які необхідно вирішувати Григорію Миколайовичу у 2009-му. Тож бажаємо йому наснаги, терпіння, волі і мужності, сили духу і міцного здоров’я, родинного благополуччя і Божого благословення на здійснення усього задуманого!

 

Новорічні свята підходять до завершення.

«Велика подяка за чудове свято для дітей і дорослих. Дітям – гарна казка, а дорослим – подорож у дитинство. Нам дуже сподобалося, що кожній дитині приділено увагу, що вся малеча була задіяна в іграх з Дідом Морозом і Снігуронькою. Відчувається серйозна підготовка усього творчого складу. Чудові ляльки, прекрасні декорації, гарна постановка, актори просто молодці. Ми вас дуже любимо. Усім щастя, здоров’я, натхнення і гарної зарплати! З Новим роком!»

Такі слова вдячності з 73-х подібних відгуків ми прочитали у книзі про святкову програму «А у нас – Новий рік!», яка проходила у театрі ляльок з 27 грудня 2008 року по 10 січня 2009 року. Безліч теплих слів привітань і подяки від маленьких відвідувачів та їх батьків зігріли душу і надихнули наших лялькарів на подальшу творчість. Окрім глядачів на стаціонарі, зимову казку змогли переглянути і вихованці шкіл-інтернатів міста і області, та діти-сироти, що відпочивали в оздоровчому комплексі «Лісова пісня», до яких колектив театру завітав перед Новим роком та у період шкільних канікул. Останні програми, заплановані на найближчі вихідні, завершать тритижневий святковий марафон.

А вже наприкінці січня ми приступимо до підготовки нової вистави.

 

А у нас – навпаки

Є у народі таке цікаве прислів’я :«Як рік новий зустрінеш, так його і проведеш». А для головного художника театру, заслуженого працівника культури України Василя Остапенка це прислів’я спрацювало навпаки. Впродовж двох тижнів, починаючи з 24 грудня 2008 року, жителі і гості обласного центру мали змогу ознайомитися з експонатами персональної виставки робіт Василя Макаровича, відкритої з нагоди 70-річчя утворення Кіровоградської області. А вже через місяць, 29 січня 2009 року, – не менш знаменна подія: презентація прекрасної збірочки дитячих віршів, написаних кіровоградським поетом Євгеном Желєзняковим, «Моє село», художнє оформлення якої здійснив багато років тому В.Остапенко. Вихід цього видання у світ теж приурочили до ювілею області.

Приємні слова вдячності неодноразово звучали на адресу керівництва області, яке і посприяло народженню цієї книжечки. А малеча, присутня на святі, показала декілька інсценівок найбільш уподобаних віршиків. З великою цікавістю спостерігали за кумедним пастушком та маленькими « курчатками й жабенятками» усі присутні. Атмосфера тепла і затишку, створена працівниками обласної бібліотеки для дітей ім. А.Гайдара, де проходила презентація, навіювала приємні хвилі спокою і добра. Тож з цього моменту творчий доробок Василя Макаровича збільшиться ще на один гарний експонат. З цим ми його і вітаємо.


«Взяли старт у 2009 –й»

Минулих вихідних у нашому театрі розпочалися новорічні святкові програми. Ми підготували для малечі зустрічі з героями трьох вистав: «Новорічне сяйво», «Шоу ляльок-суперзірок», які вже знайомі театральним глядачам, а також - з нової роботи «А у нас – Новий рік, або новорічний переполох у казковому лісі». Автором усіх трьох постановок є директор театру Григорій Педько, який до речі, нещодавно відзначив 10-річний ювілей свого керівництва у театрі. Вистави дуже яскраві, музичні, та ще й зі справжнім казковим снігом. А веселі ігри і розваги з Дідусем Морозом, красунею-Снігуронькою та улюбленими казковими персонажами біля ялинки створюють справжній святковий настрій.

 

«До 70-річчя утворення Кіровоградської області персональна виставка В.М.Остапенка»

24 грудня 2008 року у приміщенні Кіровоградського обласного художнього музею відкрилася персональна виставка заслуженого працівника культури України, головного художника Кіровоградського обласного театру ляльок Василя Остапенка.

На виставці представлено 63 картини, серед яких ранні роботи зі студентських років, ескізи та макети ляльок і декорацій до вистав, створених Василем Макаровичем впродовж 37 років творчої праці у театрі, а також безліч дитячих книжечок, оформлених талановитим майстром.

Теплі слова привітань та вдячності за багаторічну творчу працю від начальника управління культури і туризму облдержадміністрації Наталії Овчаренко, директора театру Григорія Педька, директора художнього музею Тетяни Ткаченко, члена національної спілки художників України Андрія Надєждіна, друзів і колег створили приємну атмосферу добра і поваги.

Виставка робіт В.Остапенка триватиме впродовж двох тижнів. Так що усі бажаючі під час зимових свят зможуть долучитися до чарівного світу казки, завітавши до обласного художнього музею.

 

«Театр – дітям та юнацтву»

Цікаві, різноманітні заходи провели працівники Кіровоградського обласного театру ляльок наприкінці листопада в рамках традиційного тижня „Театр – дітям та юнацтву”. Творчи зустрічі, екскурсії по театральним приміщенням, конкурс малюнку, фотовиставки, бесіди та різні ігрові програми й вікторини, направлені на популяризацію мистецтва театру ляльок, з переглядом найкращих вистав надовго збережуться в пам’яті відвідувачів театру, обласної бібліотеки для юнацтва ім.О.Бойченка та меморіального музею ім. М.Кропивницького. Про історію театру, секрети створення вистав і народження ляльок повідали юним театралам в.о. керівника літературно-драматургічної частини театру Наталія Педько, завідувачка музичною частиною Олександра Дойжа, художник-бутафор Тетяна Царюк та актриса Інна Кущ.

Дехто з дітей власноруч спробував долучитися до процесу ліплення лялькових форм на майстер-класі, влаштованому Т.Царюк та проявити акторські здібності у володінні лялькою під час імпровізованого показу.

Майстер-клас

Задоволення від зустрічей отримали і працівники театру, і школярі. А творча молодь міста з захватом переймала досвід та спілкувалася з заслуженим діячем мистецтв України Є.Гімельфарбом, режисером-постановником вистав „Пурпурова квіточка” та „Про Хому та щуку”, яка, доречі, відзначена Дипломом лауреата Всеукраїнського фестивалю театрів ляльок „Лялькова веселка” у м. Запоріжжі та Дипломом ХІ Міжнародного фестивалю „Інтерлялька” у м. Ужгороді. Насичений творчими заходами тиждень пройшов плідно і вдало.

 

«Театр – дітям та юнацтву»

У неділю 23 листопада Кіровоградський обласний театр ляльок відкриває традиційний тиждень «Театр – дітям та юнацтву».

Окрім перегляду найкращих вистав: «Таємниця рудого Жевжика», «Вовченятко з казкової торби», «Пурпурова квіточка», «Лисичка, котик і півник», «Як кошеня вчилося», «Про Хому та щуку», «Лускунчик» та інших, маленькі жителі та гості обласного центру під час екскурсії по театру зможуть познайомитися з театральним закуліссям, та розкрити таємницю народження ляльки. Також будуть проведені творчі зустрічі працівників театру з учнями шкіл міста в обласних бібліотеках для дітей та юнацтва і відвідувачів меморіального музею ім.М.Кропивницького. До уваги театральних глядачів буде представлено буклет, виготовлений з нагоди відкриття 70-го театрального сезону, а також матеріали виставки «На зустріч 70-річчю». В рамках заходів, запланованих лялькарями,- підведення підсумків конкурсу малюнку «Моя улюблена вистава», ігрові та розважальні програми: «Мама, тато, я – театральна сім’я», «Дитяче караоке», «Казкове колесо» та інші. Приходьте, буде цікаво.

 

«ЛЯЛЬКОВІ РАНДЕВУ»

Лялькові рандеву

З 20 по 23 листопада 2008 року колектив театру з виставою «Готель «У Мурзика» бере участь у 5 міні-фестивалі авторських вистав театрів ляльок «Лялькове рандеву» у м. Чернігові. Ця п’єса, на протипожежну тематику, створена колишнім актором Кіровоградського обласного театру ляльок Віталієм Ігнатьєвим (він же і був першим виконавцем ролей клоуна Пусі і кота Мурзика) і поставлена провідним майстром сцени, одною з найкращих актрис театру Лідією Черкашиною ще у 2000 році. З тих пір вистава з успіхом пройшла на сцені театру та інших майданчиках понад 300 разів і завжди, не дивлячись на зміни акторського складу, мала великий успіх серед глядачів не лише на Кіровоградщині, але й в Одеській та Полтавській областях. Сподіваємося, що повчальна історія про сумні наслідки небезпечної гри з сірниками, розіграна актрисами Інною Кущ, Оленою Бєляєвою і Тамарою Осауленко сподобається і юним чернігівчанам і допоможе запобігти у майбутньому таких неприємностей. Не маємо сумнівів, що поважне журі об’єктивно оцінить майстерність кіровоградських виконавиць. А ми побажаємо дівчатам успішного виступу і, як кажуть, будемо тримати за них кулачки.

Лялькові рандеву

 

«ЛЯЛЬКОВІ ЗУСТРІЧІ» І ЛЮДСЬКІ СТОСУНКИ

Лялькові зустрічі

Тепло і невимушено спілкувалися посланці нашого театру, провідний майстер сцени Вікторія Ставріаніді-Стогодюк та художник-бутафор Тетяна Царюк, з колегами, учасниками "ІV Міжрегіонального театрального фестивалю", що проходив з 10 по 14 листопада 2008 року у м. Донецьку. Особливо приємно було вітати донеччан з прекрасним 75-річним Ювілеєм, до якого і приурочено фестиваль. Море позитивних вражень і спогадів від зустрічі з однодумцями, обмін досвідом та творчі вечори у дружньому колі, цікаві акторські знахідки та художні вирішення вистав, - всю цю інформацію з радістю передали наші дівчата усім зацікавленим колегам, які з нетерпінням чекали їх повернення. Дуже багато приємних слів вдячності було сказано про майже батьківське відношення до Тетяни та Вікторії головного режисера, заслуженого артиста України Анатолія Поляка та головного художника Донецького обласного театру ляльок Анатолія Павлика. Окрім спектаклів, представлених на фестивалі, з посиленою увагою і цікавістю дивилися наші колеги прем’єрну роботу донеччан «Стійкий олов’яний солдатик» за п’єсою В.Данилевича, постановка якої намічена у Кіровоградському обласному театрі ляльок на лютий 2009 року. З частинкою білої заздрості ми слухали розповіді, переглядали привезені фотоматеріали і раділи за дівчат.

 

„РОЛІ, ЯК ДІТИ, НЕЛЮБИХ НЕМАЄ”

Так висловила свою думку одна з найкращих і найталановитіших актрис Кіровоградського обласного театру ляльок, майстер сцени Лідія Черкашина.

Черкашина

Корінна сибірячка, яка за 17 років плідної роботи в Петрозаводському театрі ляльок (Карелія, Росія) отримала безліч подяк і грамот від керівництва, шани від колег і глядачів, не знаючи жодного українського слова, за велінням долі восени 91-го потрапила до кіровоградських лялькарів.
Так вже повелося у нашому житті, що кожній людині необхідно відвойовувати своє місце під сонцем, особливо це стосується володарів творчих професій у закладах культури і мистецтв, де сприйняття таланту колег оцінюється дещо суб’єктивно, а інколи й з великою часткою заздрощів. І Лідія Миколаївна змушена була знову починати все з початку і доводити собі, колегам і глядачам, що її талант, життєва мудрість і неабиякі людські якості стануть у пригоді театру і незалежній Україні. І довела. Відтоді майже у кожній новій виставі казкові герої, зіграні талановитою актрисою, ставали улюбленцями маленьких кіровоградців. Безліч зайчиків, їжачків, ведмежаток, дівчаток і хлоп’ят, принців і принцес, і, зауважте, все – українською мовою. Як кажуть, немає меж людським можливостям. Універсальне амплуа, висока професійність дозволяють актрисі переконливо втілювати будь-які казкові образи. А чарівна жіноча врода, ніжність і толерантність в поєднанні з гострим розумом і нестримною жагою до життя надихають і всіх колег на постійний творчий пошук. Окрім того, Лідія Черкашина на протязі багатьох років є головою профспілки театру.
За високі творчі досягнення актриса неодноразово нагороджена грамотами і подяками управління культури, облдержадміністрації та обласної ради. В останні два роки колектив театру отримав дипломи лауреатів різних міжнародних фестивалів за вистави, головні ролі в яких грала Лідія Миколаївна.
Нещодавно актриса відзначила День народження, і, майже як завжди, на сцені. Чарівні троянди, щирі вітання від колег і вдячні оплески глядачів приємно зігріли душу. Тож побажаємо нашій колезі і улюбленій актрисі театральних відвідувачів ще довго радувати маленьких глядачів і дарувати їм незабутні хвилини щастя у прекрасному світі живої казки.

 

ХІ Міжнародний фестиваль театрів ляльок «Інтерлялька», який щороку проходить у м. Ужгороді визнаний найкращим і найпрестижнішим в Україні.

Інтерлялька

Цього року з 1 по 5 жовтня на фестивалі серед 15 запрошених колективів були лише 5 українських. В їх число потрапив і колектив Кіровоградського обласного театру ляльок. Вистава «Про Хому та щуку» за п’єсою Є. Гімельфарба, представлена нашими лялькарями, дуже сподобалася закарпатським глядачам. Окрім того, що колектив отримав Диплом фестивалю, познайомилися з закордонними колегами і отримали запрошення відвідати з гастролями російських глядачів, ми мали приємну нагоду помилуватися прекрасними природними краєвидами. Надовго запам’ятається неординарне рішення вистав китайських та білоруських лялькарів. Але й висока майстерність нашого колективу, цікава сценографія вистави гідно представили мистецтво театру ляльок України.

 

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ.

З 16 по 20 вересня у м.Запоріжжі проходив І Всеукраїнський фестиваль театрів ляльок „Лялькова веселка”, на якому серед десяти запрошених колективів свою виставу „Про Хому та щуку” Є.Гімельфарба гідно представив наш театр. Гарні костюми, сценічне оформлення і, звичайно ж, чудова гра акторів Лідії Черкашиної, Вікторії Ставріаніді-Стогодюк, Володимира Кравченка, Геннадія Стогодюка та заслуженого артиста України Анатолія Косяченка, були відзначені не тільки членами журі фестивалю, але й найвимогливішим і найсправедливішим маленьким глядачем Запоріжжя.

приємні нагороди

Диплом лауреата та символ фестивалю - кумедний козачок, підперезаний яскравою веселкою, займуть почесне місце серед театральних відзнак.

Особлива гордість колективу - Диплом в номінації „Краща чоловіча роль”, який отримав актор нашого театру за роль Хоми, Геннадій Стогодюк. А ще приємний додаток до Диплому в якості цінного подарунку - портативний аудіоплеєр.

Дипломант фестивалю Г.Стогодюк

У спеціальній номінації „За кращу поліграфію”, започаткованій для відзначення друкованої продукції театральних колективів, наш театр теж виявився найкращим. Це досягнення можна занести в доробок творчого тандему в.о.керівника літературно-драматургічної частини театру Наталії Педько та художника-дизайнера, випускниці мистецького факультету КДПУ ім. В.Вінниченка Ганни Додатко, яка працює у театрі лише три місяці.

Вітаємо і пишаємося.

29 вересня творчий склад театру з виставою „Про Хому та щуку” знову вирушить у дорогу. Цього разу колектив візьме участь в найкращому і найпрестижнішому фестивалі, що проводяться в Україні, Міжнародному фестивалі театрів ляльок „Інтерлялька” у м. Ужгороді. Побажаємо ж їм успішного виступу.

 

 

ДВІ П’ЯТІРКИ ЗАСТУПНИКУ ДИРЕКТОРА.

Ювілярку вітає начальник управління культури і туризму

25 вересня у театрі панувала приємна метушня. Винуватицею подій стала заступник директора театру Помазан Валентина Василівна. А все тому, що саме цього дня вона відзначала свій 55-річний Ювілей. Приємним подарунком для ювілярші стала святкова програма, підготовлена творчим колективом театру. Щирі вітання колег, друзів, близьких, а також море квітів і подарунків наповнили глядацьку залу теплими хвилями добра і особливою, святковою енергетикою. Веселий настрій панував аж до вечора.

В.В.Помазан

А цікаві й несподівані концертні номери ще довго будуть згадуватися усім учасникам свята.

дарунок від Г.Стогодюка

 

 

„З ТУРБОТОЮ ПРО ВАС”.

26 вересня в приміщенні театру ляльок теж було гамірно. У глядацькій залі збиралися запрошені глядачі-діти з особливими потребами та вихованці інтернатів. На них чекав приємний захід: благодійна вистава театру „Вовченятко з казкової торби”та купа дарунків від облдержадміністрації та різних підприємств-спонсорів, серед яких були і представники ПриватБанку України. Такі заходи особливо запам’ятовуються своєю щирістю та непідробною дитячою радістю. Спільна акція театру, обласної організації інвалідів, міських організацій „Сила духу” та „Рівні можливості” в повній мірі виправдала свою назву. Близько 200 дітей-інвалідів вдячно сприйняли часточку турботи від дорослих благодійників.

Дарунки від спонсорів

 

 

ОСІННІЙ АРОМАТ „ВЕРЕСНЕВИХ САМОЦВІТІВ”.

Кожного року наприкінці вересня на території музею-заповідника „Хутір Надія”, малій батьківщині уславленого театрального діяча І.Карпенка-Карого, проходить відкриття Всеукраїнського свята театрального мистецтва „Вересневі самоцвіти”. Примхлива погода зробила свій приємний внесок: після тижня дощів і похмурого неба яскраве осіннє сонечко лагідним теплом зустріло учасників і гостей свята. Серед них був і наш колектив. Щороку в рамках заходу ми представляємо глядачам свята нову гарну виставу.

Цього разу кумедні й безпосередні герої вистави „Вовченятко з казкової торби”за п’єсою В.Гольцова, ролі яких чудово зіграли актриси театру Евеліна Новопашена та Олена Воробйова, порадували і малечу, і дорослих гостей театрального дійства.

Також в рамках святкових заходів та з метою пропаганди мистецтва театру ляльок наш колектив підготував нову друковану продукцію, афіші до вищезгаданої вистави та буклети.

 

 

ПОДІЛИЛИСЯ ДОСВІДОМ

2 жовтня 2008 року в Кіровоградському обласному дитячо-юнацькому центрі відбулася зустріч працівників театру з керівниками дитячих театральних гуртків районів області, в рамках семінару, головною темою якого було питання покращення роботи позашкільних дитячих закладів.

З великою цікавістю розглядалися ляльки та реквізит, підготований для показу. Особливо керівники гуртків цікавилися технологією виготовлення ляльок різних систем. З роботою театру учасників семінару знайомили в.о.керівника літературно-драматургічної частини театру Н. Педько, художник-бутафор Т. Царюк та керівник музичної частини театру О. Дойжа. Зустріч пройшла весело і плідно.

 

 

ЛАСКАВО ПРОСИМО.

глядачі

Ось і закінчилася щорічна відпустка творчого колективу театру. Рекламні оголошення з обіцяючою назвою «До зустрічі у вересні» змінилися запланованим для перегляду репертуаром.

Та хочеться трішки згадати події літнього періоду. Після останньої прем’єри «Вовченятко з казкової торби» за п’єсою В. Гольцова колектив театру з великим задоволенням розпочав приємну роботу з обслуговування дітей, відпочиваючих в оздоровчих таборах області. Понад дві тисячі глядачів радо зустрічали кумедних героїв з п’яти найкращих вистав театру. Серед них був і спектакль «Про Хому та щуку» Є.Гімельфарба. Саме цю виставу наші лялькарі невдовзі запропонують на суд журі та маленьких глядачів І Всеукраїнського фестивалю «Лялькова веселка» , що проходитиме з 16 по 21 вересня у м. Запоріжжі, та Міжнародного фестивалю театрів ляльок «Інтерлялька» у м. Ужгороді. Зараз закінчуються останні приготування.

Також, протягом літа, майже щонеділі, вистави театру мали змогу переглядати відвідувачі дендропарку. Особливо цікаво сприймалися казкові події на зігрітому сонечком парковому майданчику серед щебетання пташок та квіткового аромату.

літній майданчик

Попереду ювілейний 70-ий театральний сезон, насичений великою кількістю творчих подій. Будемо докладати максимум зусиль, щоб наші глядачі отримали тільки позитивні емоції від спілкування з чарівним світом театру ляльок.

14 вересня о 12 годині з нетерпінням чекатимемо перших відвідувачів ювілейного театрального сезону. Ласкаво просимо! До зустрічі у театрі.

 

 

І ЗНОВУ ПРЕМ’ЄРА

14 червня в обласному театрі ляльок з самого ранку відчувалося святкове напруження. І актори, і бутафори та й інші творчі працівники театру з нетерпінням очікували глядачів. Тому, що нарешті у „будинку казки” здійснилася заявлена ще у квітні постановка вистави „Вовченятко з казкової торби” за п’єсою художнього керівника Чернігівського обласного театру ляльок, заслуженого артиста України Віталія Гольцова, який і став режисером-постановником свого твору. Репетиційний період тривав 10 днів, і ось – прем’єра. Творчий тандем артисток театру Альони Воробйової та Евеліни Новопашеної, які удвох зіграли 12 ролей казкових героїв, виявився вдалим, про що свідчили перші відгуки постійних глядачів.



Особливо дітям сподобалося маленьке мрійливе Вовченятко, яке з-за дитячої наївності та довірливості увесь час потрапляло у неприємні ситуації. Та врешті-решт зрозуміло, що з усіма треба поводитися лише чесно, порядно і справедливо. Сподіваємося, що ця вистава посяде гідне місце у репертуарі обласного театру ляльок. Завітайте до театру і залиште свої враження.

 





СВЯТО БІЛОЇ КВІТКИ

Вже декілька років у першу неділю червня на території Свято-Преображенського собору у м.Кіровограді за ініціативи громадсько-просвітницького товариства „Православна просвіта” проводиться чудовий благодійний захід - „Свято білої квітки”, головними відвідувачами якого є вихованці дитячого будинку „Барвінок”, спецшкіл та шкіл-інтернатів, приюту для неповнолітніх „Надія” та дітей з фізичними вадами здоров’я. У цей день діти отримують не лише дарунки та солодощі, а й переглядають чудову концертну програму за участю дитячих самодіяльних колективів міста.Обласний театр ляльок теж є постійним учасником цього благодійного заходу.Дуже приємно спостерігати за щасливими оченятами малечі, яким зустріч з казкою дарує хвилини радості. Цього разу творчий колектив театру із великим задоволенням представив глядачам чудову музичну виставу за п’єсою О.Олеся „Лисичка, Котик і Півник”. І актори, і глядачі залишилися задоволеними.

 

СВЯТО ВДАЛОСЯ

До Міжнародного дня захисту дітей колектив Кіровоградського обласного театру ляльок підготував цікаву розважальну програму. Та й погода зробила приємний внесок, подарувала теплий сонячний деньок. Розпочалося свято з конкурсу малюнку, завдяки якому усе подвір’я театру розквітло різнобарвними кольорами дитячих мрій.Бажання поділитися своїми мріями виявили 39 маленьких відвідувачів. Та найкращіми „художниками” визнано Капустіну Настю, Михайловську Настю та Конюха Данилка, які і посіли перші призові місця. Але розчарувань серед конкурсантів не було, бо заохочувальними призами нагороджено ще одинадцять учасників конкурсу, а останні „мрійники” разом з іншими глядачами теж отримали свої призи, виконуючи нескладні завдання у наступному конкурсі-грі „Казкове колесо”.

Та це був лише початок. Тому що на маленьких відвідувачів театру ляльок чекав ще один приємний подарунок, - вистава „Веселі ведмежата” М. Поліванової, яку діти переглянули безкоштовно. Після вистави уся малеча взяла участь у конкурсі „Сита родина”, у якому дві мами змагалися у швидкості годування солодкими паличками „своїх жовторотиків”. А вже потім у залі залунала на різні голоси весела дитяча пісенька про чарівний острів „Чунга-Чанга”. Конкурсом „Дитяче караоке” і завершився гарний святковий день. Додому з театру йшли щасливі усміхнені діти. Що й казати, свято вдалося.

 

„КУМЕДНІ КРУКОРУКИ – ГНОМИ ПТАХИ ЧИ ЛЮДИ?”

24 травня в Кіровоградському обласному театрі ляльок відбулася прем’єра вистави „Кумедні крукоруки” за п’єсою В.Виходцевського. Вперше в історії театру режисером-постановником стала студентка факультету театрального мистецтва Київського Національного університету театру ,кіно і телебачення ім.І.Карпенка-Карого Венера Ібрагімова.А потрапила вона сюди зовсім невипадково. Справа в тому, що на дипломну роботу у Кіровограді її, як одну з найкращих, „благословив” завідуючий кафедрою театрального мистецтва вищезгаданого університету, професор, заслужений артист України Леонід Попов.

Чому саме Кіровоград? Та тому, що для Леоніда Петровича Кіровоградський обласний театр ляльок свого часу став першою професійною сценою, куди він у далекому 1976 році потрапив молодим спеціалістом після закінчення ВУЗу.І його теперішній візит до Кіровограда викликав хвилю приємних спогадів: про перші кроки в якості режисера,про різні кумедні випадки з прекрасних молодих років.(на знімку: Л.Попов, В.Ібрагімова, Н.Олефірова, Г.Педько, В.Остапенко)





Тепер щодо самої вистави. Сатирично-комедійна казка, яка висвітлює усі недоліки нашого сучасного життя: і втрату духовних ідеалів у вихованні підростаючого покоління, і заштампованість методів шкільного навчаня, і обмежений вибір проведення вільного часу.Та і головні герої – чи то гноми, чи то круки, своїми діями дуже вже нагадують нас, сучасних людей.Чудове сценічне рішення вистави запропонував головний художник театру, заслужений працівник культури України В.Остапенко: стародавні дерева в процесі вистави декілька разів перетворюються на величезні білі крила, що символізують бажання вільного вибору у житті чудернацьких створінь. А музичне оформлення, здійснене київським композитором Олексієм Ревенком разом з керівником музичної частини театру Олександрою Дойжею, у поєднанні з казковими світловими ефектами створюють чудовий грайливий настрій глядачам.Окремо хочеться згадати про талановиту акторську гру. Як сказала виконавиця ролі Баламута, провідний майстер сцени, актриса Вікторія Ставріаніді-Стогодюк: ”У такому шаленому темпі нам давно не доводилося працювати”. Вікторія Іллівна та актори Володимир Кравченко і Генадій Стогодюк прекрасно розкрили задум режисера, виконавши свої ролі. Вистава розрахована на дітей молодшого та середнього шкільного віку, зайняла гідне місце у репертуарі театру. Тож побажаємо їй довгої щасливої долі.

В.о. керівника літературно-драматургічної
частини обласного театру ляльок Н.Педько

 

Прем’єру перенесено

19-20 квітня 2008 року була запланована прем’єра вистави „Вовченятко з казкової торби” за п’єсою В.Гольцова.Та, на жаль, у зв’язку з хворобою режисера-постановника роботу над виставою призупинено, тому нашим маленьким глядачам доведеться ще трішки зачекати.Але ми обіцяємо, що до закриття сезону мрійливе Вовченятко обов’язково зустрінеться з юними шанувальниками театру ляльок.

 

Весна прийшла, красу принесла.

Тільки природа прокинулася від зимового сну, на подвір’ї обласного театру ляльок закипіла робота.Так хочеться порадувати і здивувати маленьких відвідувачів приємними несподіванками. І оскільки до яскравого квітування театральних клумб ще далеко, ми поселили на них гарненьких казкових гномів.
Нові „охоронці” дуже сподобалися малечі, про що свідчать численні фотозйомки . Але це ще не всі сюрпризи. В подальшому планується встановити на подвір’ї театру дитячі гойдалки .Сподіваємося, що такі нововведення не залишать байдужими наших глядачів. Завітайте до театру, хочемо пересвідчитись.


Нові „охоронці” казкового царства.

 

„Кумедні крукоруки”.

Нещодавно до театру ляльок завітала студентка Київського Національного університету театру, кіно і телебачення ім.Карпенка-Карого Венера Ібрагімова. Випускниця режисерського факультету запропонувала для постановки п’єсу В.Виходцевського „Кумедні крукоруки”, яка стане її дипломною роботою.
До речі , завідувач кафедри – колишній режисер нашого театру, професор, заслужений артист України Л.Попов. Після узгодження запропонованого сценічного вирішення постановки розпочалася робота над виготовленням матеріальної частини до вистави. Прем’єра намічена на кінець травня 2008 року.


„Дійшли згоди”( головний художник театру, заслужений працівник культури України В.Остапенко,
режисер-постановник В.Ібрагімова, зав.постановочною
частиною театру Р.Олійніченко)

 

„СВЯТО ПРИЙШЛО”

Березень для театру ляльок – чудовий святковий місяць, бо приходять у цей час , як співається у різдвяній колядці, „три празники в гості”. І що перший празник – Всесвітній день лялькаря, а другий – Всеукраїнський день працівників культури, а вже третій празник – Міжнародний день театру. Зазвичай, до свята ми готуємо нову виставу.Зараз закінчується робота над виставою „Вовченятко з казкової торби” за п’єсою В.Гольцова. Але окрім цього проводиться ще ряд заходів, направлених на популяризацію театраль- ного мистецтва.


Колектив театру.

Так 20 березня колектив театру взяв участь в урочистостях з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури, що проходили в обласній філармонії, де на виставці були представлені ляльки та друкована продукція театру, яка привернула увагу майже всіх присутніх. У театрі ляльок проводилися екскурсії для студентів педагогічного університету ім.Вінниченка, під час яких майбутні педагоги ознайомилися з історією театру та пройшли майстер-клас з виготовлення ляльок і декорацій до нової вистави.


Нас вітає голова облпрофспілки культури Зоя Кадук..

26 березня у приміщенні обласної бібліотеки для юнацтва ім.Бойченка відбулася творча зустріч старшокласників міста з головним художником театру, заслуженим працівником культури України В.Остапенком. Але ж свято, в першу чергу, – це дарунки і привітання колег і шанувальни- ків, а також підведення підсумків роботи. Цього року Почесні грамоти Міністерства культури і туризму України отримали найкращі актриси театру,майстри сцени Лідія Черкашина та Вікторія Ставріаніді-Стогодюк.


Нас вітають учасники самодіяльного колективу ДЮЦ селища Нового..

А інші працівники театру: О.Галіба, Т.Царюк, С.Коростовський, А.Олійніченко, Г.Кравчук, А.Косяченко, В.Кравченко, Г.Назаренко, Р.Олій- ніченко, О.Корнілова, отримали грамоти та подяки управління культури і туризму та театру ляльок. Цінними призами нагороджено актора театру Генадія Стогодюка та головного художника театру, заслуженого працівника культури України Василя Остапенка.Грамоту облдержадміністрації отримала головний бухгалтер театру Тетяна Руденко. Концертна програма за участю колективів дитячо-юнацького центру с.Нового та солістів будинку культури „Авіатор” створила гарний святковий настрій і принесла чудові позитивні емоції .


Виставка друкованої продукції театру ляльок до дня процівників культури..


27.02.2008
В Кіровоградському обласному театрі ляльок розпочато роботу над виготовленням матеріальної частини до вистави „Вовченятко з казкової торби” за п’єсою В.Гольцова. Керує творчим процесом головний художник Чернігівського обласного театру ляльок О.Симоненко, який є художником-постановником цієї вистави. Прем’єра планується на квітень 2008 року. Слідкуйте за рекламою! Буде цікаво.


Нова прем'єра театру 2008 року.


В театрі розпочалися репетиції над новою виставою „Лускунчик”, автор п'єси В. Тіхвінський за мотивами казки Е. Гофмана.

Режисер-постановник – заслужений артист України А. Поляк, художник-постановник А. Павлік.

Прем'єра вистави планується на 16 лютого 2008 року.


17 січня 2008 року в театрі перебували художній керівник Чернігівського обласного театру ляльок заслужений артист України В. Гольцов та головний художник театру О. Симоненко.

Мета приїзду – перемовини з керівництвом театру про постановку нової вистави „Вовченятко з казкової торби”.

Розпочати роботу над виставою планується з 1-го лютого цього року.


Новорічні та Різдвяні свята в Кіровоградському обласному театрі ляльок

Гастролі в м. Чернігові


[ HOME ]

© ОУНБ Кропивницький 1999-2009     Webmaster: webmaster@library.kr.ua