[HOME]
 
[ HOME ]
Хроніка, події, факти...
     

 Хронологія подій Кіровоградської РБА.

2008 рікІнформаційна сесія в Кіровограді

2007 рік, квітень – на підтримку ініціативи Рівненського обласного відділення УБА Кіровоградська ОУНБ розпочала роботу з обстеження бібліотечних приміщень для вивчення доступності користувачів до ресурсів бібліотек людей на візках.

2007 рік, березень - залучення бібліотек області, які не мають Інтернет-центрів, до участі у відкритому конкурсі проектів "Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP) - VІ", оголошеному відділом преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Завдяки консультативній допомозі з боку ОУНБ партнерам із регіонів з написання проектів були надіслані проекти до Посольства США від ЦБ м. Знам”янки, ЦБ Бобринецького, Новоукраїнського та Онуфріївського районів.

2006 рік – участь у фотоконкурсі “Моя бібліотека”, ініційованому головою УБА В.Пашковою. На фотовиставці “Моя бібліотека” під час Міжнародної конференції “Крим 2006” Кіровоградська ОУНБ посіла II місце за фото А.Дмитрієва “Я ще не народився, а вже в Інтернет”.

23 лютого 2006 р. відбулася звітно-виборча конференція Української бібліотечної асоціації. В роботі конференції взяли участь 157 бібліотекарів з усіх регіонів України. Затверджено стратегію діяльності УБА до 2010 р. “Зробимо бібліотеку символом демократії”. Президентом УБА обрано Пашкову Валентину Степанівну. Обрано Президію УБА у складі 15 чоловік, до якої обрано і директора Кіровоградської ОУНБ, голову регіонального відділення УБА О.М.Гаращенко.

2004 рік, 17-21 вересня – за ініціативи УБА та фінансової підтримки МФВ, голова регіонального відділення УБА О.М.Гаращенко підготувала проект стажування представників ОУНБ України, учасників проекту “ Створення регіональних інформаційних порталів та інформаційних центрів на базі публічних бібліотек України” на базі публічних бібліотек Фінляндії з теми “Публічні бібліотеки та електронне урядування в Фінляндії, в стажуванні взяла участь директор Кіровоградської ОУНБ, голова регіонального відділення УБА О.М.Гаращенко.

2004 рік, січень - за ініціативи УБА та фінансової підтримки МФВ директор ОУНБ, голова регіонального відділення УБА О.М.Гаращенко представляла Україну в Бельгії в започаткуванні проекту Європейської Комісії КАЛІМЕРА – „Використання в культурі: місцеві заклади як посередники в організації доступу до електронних ресурсів”, завдяки чому Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І.Чижевського стала партнером проекту від України.

З 30 вересня по 10 жовтня 2003 р. в обласній науковій універсальній бібліотеці ім. Д.І. Чижевського, в рамках інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку", перебувала спеціаліст по зв'язках з громадськістю бібліотеки Квінса (Нью-Йорк, США) Івонн Хофт. Під час її перебування проведена велика робота у рамках проекту "Бібліотеки-побратими" з метою обміну досвідом з працівниками обласної наукової бібліотеки, яка давно підтримує тісні зв'зки з кращими аналогічними закладами світу, зокрема з бібліотекою Квінс.

8 серпня 2003 року в Кіровоградській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського відбулося відкриття Інтернет – центру за проектом “Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP-III)”.

12 листопада 2003 року в ОУНБ ім. Д.І. Чижевського відбулась презентація проекту „Бюро регіональної інформації”. Ініціаторами його створення виступили директор бібліотеки ім. Д.І. Чижевського, голова регіонального відділення УБА Олена Миколаївна Гаращенко та Дженет Стівенсон, британський експерт програми BESO, бібліотекар за фахом, викладач англійської мови, яка на той час працювала в соціально-педагогічному інституті „Педагогічна Академія” і була користувачем нашої бібліотеки.

Навчання, проведені на базі регіонального відділення:

 • обласний семінар-тренінг при підтримці представника Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв “ Інтернет- центр публічної бібліотеки: забезпечення інформаційних потреб користувачів” (17-18 листопада 2003р)
 • обласний семінар-тренінг при підтримці представника Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв “ Комфортність обслуговування читачів як показник рівня роботи бібліотек “ (17-21 листопада 2003р.)
 • всеукраїнський семінар-тренінг “ Каталогізація цифрових ресурсів Інтернет. Дублінське ядро метаданих” для представників ОУНБ – учасників проекту “ Створення регіональних інформаційних порталів та інформаційних центрів на базі регіональних публічних бібліотек України ” (6-10 грудня 2004 року).

2003 рік, 1 червня – створення при ОУНБ ім.Д.І.Чижевського регіонального відділення Центру безперервної інформаційно-бібліотечної освіти на підставі наказу №5 від 28.02.2003р. Української Бібліотечної Асоціації.

2003 рік, травень – навчання в Києві з питань організації регіональних відділень Центру безперервної інформаційно-бібліотечної освіти на базі регіональних відділень УБА заступника директора з наукової роботи, членкині регіонального відділення УБА Козлової В.А.

1 листопада 2000 року в кафе "Інтернет-Стиль" міста Києва проходила зустріч Посла Сполучених Штатів Америки в Україні Карлоса Паскуаля з представниками електронних засобів масової інформації для обговорення проблем свободи інформації в Україні. На цю зустріч була запрошена директор бібліотеки, голова КРБА Олена Гаращенко. Вона розповіла про діяльність Кіровоградської ОУНБ ім.Д.Чижевського з питань створення та надання доступу до Інтернет-ресурсів громадянам України.

2001 рік – видання збірника “З досвіду роботи бібліотек Латвії“, за матеріалами бібліотекарів Кіровоградщини, учасників Міжнародного проекту “10+10“.

2000 рік – другий діловий візит бібліотекарів Кіровоградщини до латвійських колег.

1999 рік – видання збірника наукових праць учасників Міжнародної конференції “ Консолідація. Ініціатива. Творчість“.

1999 рік – створення сторінки на веб-сайті бібліотеки “Регіональна бібліотечна асоціація”

24-28 травня 1999 року – стажування 10 бібліотекарів Латвії на базі бібліотек Кіровоградщини.

8-13 листопада 1998 року - стажування 10 бібліотекарів Кіровоградщини на базі бібліотек Латвії.

1999 рік – реалізація Міжнародного проекту з підвищення кваліфікації бібліотечних спеціалістів України і Латвії “ 10+10”, підтриманого Міжнародним Фондом Сороса.

 • Міжнародний проект з професійного розвитку "10+10"
 • 1998-1999 роки в рамках проектів під егідою Кіровоградської регіональної асоціації проведено заходи:

  • міжнародна наукова конференція “Консолідація. Ініціатива. Творчість“
  • обласна наукова конференція “Бібліотека на рубежі сторіч“
  • обласна науково - практична конференція “Сучасні екологічні проблеми. Шляхи виходу з кризи“
  • обласний семінар “Екологія – турбота спільна“
  • обласний семінар у Кіровоградській ОУНБ ім.Д.І.Чижевського “Фаховий діалог Латвія – Україна“.

  1998 рік – реалізація проекту “ Екологія – турбота спільна ” (Екологічна освіта населення), підтриманого Канадським Фондом Співробітництва.

  1997 рік, жовтень – прийнятий Статут Кіровоградської регіональної бібліотечної асоціації.

  1996 рік — утворення Кіровоградської регіональної бібліотечної асоціації.

  [ HOME ]
  Хроніка, події, факти...

  © ОУНБ Кропивницький 1999-2007     Webmaster: webmaster@library.kr.ua